Польща потерпає від повеней (РОЗШИРЕНО)

  Ще один загін українських рятувальників прибув до Польщі допомагати боротися з повінню. 40 МНС-ників працюватимуть у місті Баранов-Сандомирський. Загалом же Україна доправила до сусідньої країни 70 фахівців, майже 30 одиниць техніки та 12 потужних насосів. Бійці МНС працюють цілодобово у дві зміни. Велика вода у Польщі зараз наближається до північних регіонів. Рівень Вісли подекуди перевищує норму на два метри. Польські ЗМІ повідомляють про 14 загиблих від стихії. Збитки можуть сягти декілька мільярдів доларів.

  Від минулого тижня Польща потерпає від повеней. Спершу Вісла вийшла із берегів на південному сході країни, потім - у центральних воєводствах, а тепер - і на півночі.

  У місті Ґрудзьонз - за даними каналу ТВН - рівень води на два метри перевищує норму. Закриті для руху декілька вулиць та земляні вали уздовж Вісли. Під загрозою штрафу до них заборонили наближатися будь-кому, хто не має відношення до комунальних робіт.

  У північному місті Бигдощ до зміцнення валів долучили вогнеборців із Катовіце та в"язнів місцевої тюрми.

  Низинні райони готуються евакуювати населення. Із Плоцька людей та худобу почнуть вивозити уже цього вечора. Поки що - на добровільних засадах.

  Евакуацію довелося пришвидшити через прорив греблі у Свинярах. Вісла пробила у ній 50-ти метрову діру. Щоби зменшити напір, МНС-ники підірвали частину земляного валу.

  Поки в Свинярах підривають вали - вздовж решти Вісли, навіть там, де вода спадає, їх зміцнюють. Приміром, у центральному Добржикові від учора звели 1200 метрів огорожі. Пожежникам та МНСівцям допомагали місцеві мешканці.

  Люди: "Я прийшов щоби допомогти бодай чимось. Хай навіть одну цеглину покладу, це вже буде поміч".

  Готуються до розливу Вісли і у Варшаві. Напередодні на прибрежних вулицях перекрили дорожній рух та зачинили школи і дитячі садки. У вівторок освітні заклади ще не працюватимуть, а уряд країни збереться на термінове засідання - щоби призначити допомогу потерпілим від повені. За попередніми даними, кожне потерпіле господарство одержить 1800 доларів.

  Попередній матеріал
  В Осло стартувало "Євробачення-2010"
  Наступний матеріал
  Поліцейські та військові штурмують резиденцію наркобарона на Ямайці
  Теги: