5.ua

Польща попередила Францію про економічні наслідки у разі поставки до Росії "Містралей"

  Можлива поставка Францією Росії "Містралей" може призвести до того, що Польщі буде складно вибрати французьких постачальників для створення свого протиракетного щита, заявив міністр оборони Польщі Томаш Семоняк.


  "Ми критично ставимося до цієї угоди (що "Мистралей"). Ніхто ніколи не приховував цього факту від наших французьких партнерів. Я не хочу грати роль того, хто визначає умови для Франції. Я впевнений, що Франція зробить мудрий і відповідальне рішення, знаючи, що вона є членом НАТО і знаючи думки інших союзників", - сказав Семоняк в інтерв'ю газеті Rzeczpospolita.

  У червні Польща вибрала французьку компанію Thales, яка спеціалізується на озброєнні, а також її американського конкурента Raytheon як двох фінальних учасників тендеру на створення нової системи протиракетної оборони. Контракт оцінюється в 5,8 мільярда євро, а роботи мають бути виконані за десять років.

  Польща прийняла рішення виділити 33,6 мільярда євро на оновлення своєї військової техніки протягом десяти років, у тому числі для придбання протиракетного щита, бронетранспортерів, підводних човнів і безпілотників.

  Нагадаємо, перший "Містраль" Франція має передати Росії вже у листопаді цього року. Наприкінці травня американські сенатори виступили з ініціативою, щоби замість Москви - Париж продав або віддав кораблі в оренду НАТО.
  Попередній матеріал
  Поїзд "Донецьк – Севастополь" потрапив під обстріл
  Наступний матеріал
  НБУ монопольно здійснює емісію національної валюти України та організовує готівковий грошовий обіг - заява
  Теги:
  Loading...