5.ua

НБУ монопольно здійснює емісію національної валюти України та організовує готівковий грошовий обіг - заява

  Інформація про те, що на базі одного з поліграфічних підприємств міста Донецька представники так званої "ДНР" планують організувати виготовлення підроблених банкнот національної валюти України має відверто провокаційний характер з метою дестабілізувати фінансову систему України та підірвати довіру населення України до національної валюти, завдати шкоди іміджу центрального банку держави.

  Про це Національний банк України офіційно заявив 29 вересня.

  "Офіційно заявляємо, що згідно із законодавством України Національний банк України монопольно здійснює емісію національної валюти України та організує готівковий грошовий обіг. Що стосується української гривні, то вона має високий рівень захисту від підробок, оскільки Національний банк України використовує сучасні технології для виготовлення грошових знаків. Наявні на банкнотах гривні елементи захисту дозволяють гарантовано виявляти підроблені грошові знаки як під час автоматизованого оброблення готівки з використанням спеціального обладнання, так і при уважному візуальному контролі без застосування спеціальних детекторів. Разом з тим зазначаємо, що ситуація з підробленими банкнотами національної валюти контрольована і не має загрозливого характеру", - зазначили у Нацбанку України.

  Ц віломстві повідомили, щор за підсумками 2013 року на 1 млн. шт. справжніх банкнот гривні припадало приблизно 3,5 шт. підроблених банкнот (у 2012 році – 4,1 шт., у 2011 році – 3,4 шт.).

  "У разі сумнівів щодо справжності та платіжності банкнот громадяни повинні звертатися в будь-який банк для подальшого проведення досліджень відповідним територіальним управлінням Національного банку України. За результатами цих досліджень, які здійснюються безкоштовно, клієнтам відшкодовують відповідну суму грошових знаків національної валюти, визнаних справжніми та платіжними. Підроблені банкноти вилучаються без відшкодування їх вартості", - зазначили у НБУ.

  У подальшому всі вилучені з обігу підроблені гроші в установленому порядку передаються уповноваженим працівникам Міністерства внутрішніх справ України для проведення відповідних розслідувань.

  Попередній матеріал
  Польща попередила Францію про економічні наслідки у разі поставки до Росії "Містралей"
  Наступний матеріал
  Україна буде пропонувати Латвії долучитись до процесу у Євросуді проти Росії
  Теги:
  Loading...