Польща переймає піврічне головування у ЄС [репортаж, відео]

  Відсьогодні Польща переймає піврічне головування у Європейському союзі. Президентство перейшло до Варшави уперше - від часу вступу до ЄС у 2004-му році. Одним із головних пріоритетів головування визначено подальше розширення ЄС. А також - економічне зростання, боротьба із кризою в єврозоні та енергетична безпека. Польща вже пообіцяла Україні та Молдові сприяти у зближенні із Євросоюзом. Стратегічним у цьому питанні стане другий саміт країн Східного партнерства, запланований на вересень у Варшаві.

  Прапор Європейського союзу прем`єр-міністрові Польщі вручив глава уряду Угорщини. Як і цей стяг, із першого липня президентство у ЄС перейшло від Будапешта - Варшаві. Віктор Орбан та Дональд Туск обговорили досвід минулого головування та майбутні пріоритети. Серед них - розширення ЄС. Польща обіцяє завершити приєднання Хорватії, розпочати переговори про асоціацію із Сербією, а також - сприяти євроінтеграції країн програми Східного Партнерства. Стратегію цього - обговорять на саміті у вересні. 

  Дональд Туск, прем`єр-міністр Угорщини: "Держави і уряди тих націй, що входять до Східного партнерства розуміють, як багато роботи їм слід здійснити, щоб європейська перспектива відкрилася для них у реальних термінах. Ось чому я дуже щасливий, що ми зможемо продовжувати заклики до втілення всесторонньої угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі з Україною.  Нікому ані в Польщі ані в Угорщині не треба пояснювати, яку важливу історичну роль це відіграє для цієї частини світу, - якщо ці угоди стануть реальністю. І здається доволі ймовірним, що їх підпишуть уже цього року".

  Окрім розширення спільноти Польща визначила іще кілька пріоритетів свого головування. Це економіка, зокрема -  бюджет ЄС та боротьба із кризою у Єврозоні. А також -  енергетична безпека. Святкування на честь початку президентства відбуваються не лише у Варшаві, а й у різних містах Польщі. Так, у Вроцлаві відкрили "Дім Європи" - регіональний офіс головних європейських інституцій.   

  Вів`єн Реддінґ, віце-президент Єврокомісії з питань права та громадянства: "Польща - це лише шоста держава-член ЄС,  де є регоінальний офіс. І це багато про що говорить. По-перше - те, що Польща - велика держава, і вона - у серці Європи. Відкриття цього офісу саме в день початку президентсва - особливий символ".

  На час святкувань початку президентства вулиці Варшави прикрашає новий логотип, що символізує головування Польщі у Євросоюзі. Невдовзі він традиційно прикрашатиме і раду ЄС у Брюсселі. Це шість різнокольорових стрілок, крайня з яких - тримає польський прапор. Їхні кольори взяті з усіх прапорів країн ЄС. Місцевий дизайнер, що розробив знак, каже - стріли, що показують вгору, символізують розвиток, інновацію, процвітання і креативність, до якого прагне Польща.

  Нонна  Стефанова, 5 канал
   

  Попередній матеріал
  На Житомирщині жінка народила одразу чотирьох малюків [відео]
  Наступний матеріал
  Фестиваль з паркуру у Дніпропетровську [репортаж, відео]
  Теги: