5.ua

Польща допоможе Україні запровадити масову страхову медицину

  Керівники закладів охорони здоров’я та медичних навчальних закладів України зможуть взяти участь у програмі "Краківська програма міжнародного стажування",  учасники якої відвідають провідні медичні та навчальні заклади Варшави та Кракова, щоб обмінятися досвідом із закордонними колегами.


  Про це 8 жовтня повідомили у Мінохорони здоров'я України.

  Як стало відомо, в.о. Міністра охорони здоров’я України Василь Лазоришинець наголосив, що "особисті спостереження та власний досвід з вивчення практичних навичок організації роботи європейських лікарень будуть найпереконливішою роз’яснювальною роботою для українських фахівців у контексті того, яку медичну допомогу ми прагнемо побудувати в Україні".

  Він також поінформував, що початково були визначені теми для стажування керівників закладів охорони здоров’я у Варшаві та Кракові. Насамперед, це процес переходу від пострадянської системи охорони здоров’я до страхової медицини, а також вивчення діяльності конкретних лікарень в умовах страхової медицини.

  "Програма спрямована не тільки на керівників лікарень, а й на керівників вищих навчальних медичних (фармацевтичних) закладів України. Адже ці дві категорії є ключовими для успішного переходу до страхової медицини в Україні. Від керівників вищих навчальних закладів залежить підготовка нових кадрів, особливо у сфері менеджменту закладів охорони здоров’я. Також вони несуть відповідальність за підготовку фахівців із громадського здоров’я і протидії хворобам цивілізації — хронічним неінфекційним захворюванням, поширеність яких в Україні безпосередньо впливає на захворюваність і тривалість життя громадян", - зазначив Василь Лазоришинець.

  У медичному відомстві зазначили, що графіком програми прописано перебування керівників лікарень протягом  5 днів у Варшаві та Кракові з метою вивчення системи медичного страхування та системи охорони здоров’я Польщі, відвідування Міністерства охорони здоров’я Польщі. Є ще і друга частина програми, яка  передбачає вивчення діяльності однієї з найбільших державних клінік Кракова та приватної клініки цього ж міста.

  Керівники медичних вузів у свою чергу 3 дні проведуть у польських медичних вузах, де ознайомляться з програмою підготовки спеціалістів з управління закладами охорони здоров’я в умовах страхової медицини, підготовки спеціалістів із громадського здоров’я та протидії хворобам цивілізації.
  Попередній матеріал
  Для розслідування загибелі "Боїнга" потрібні уламки ракети, яка його збила - Наливайченко
  Наступний матеріал
  Канадська авіація долучиться до операцій проти "Ісламської держави"
  Теги:
  Loading...