Польща дочасно обирає президента

  На 14-ту годину за київським часом проголосували менше 30-ти відсотків виборців. Попередні результати екзит-полів мають з`явитися одразу після завершення голосування - за три години.

  Волевиявлення відбувається спокійно - констатують спостерігачі. Серйозних порушень поки що не зафіксували. Ці вибори незвичні, адже багато людей голосують у наметах. Країна досі не оговталася від потужної повені, тому багатьом виборцям доводиться добиратися на дільниці на машинах-амфібіях і навіть на човнах. Президентська кампанія була дуже короткою - лише два місяці. Вона протікала спокійно і без гучних скандалів. Вибори оголосили після загибелі Леха Качинського 10 квітня, і кандидати враховували це в своїй риториці, намагаючись бути коректними. За найвищу у державі посаду змагаються десятеро політиків. Двоє з них є фаворитами перегонів - Броніслав Коморовський та Ярослав Качинський. Обидва на дільниці прийшли з родинами. Коморовський - з дружиною. Ярослав Качинський - у супроводі доньки загиблого брата, її чоловіка та дітьми. Власне одна з онучок Леха Качинського вкинула бюлетень до урни.

  Коморовський висунув свою кандидатуру ще до авіакатастрофи. Він спікер Сейму, член правлячої партії "Громадянська платформа". Ярослав Качинський - брат-близнюк загиблого Президента - не збирався брати участь у виборах, але у його партії - "Право і справедливість" - не було іншого кандидата. Більшість аналітиків вважають, що перевагу в першому турі матиме Коморовський. Для перемоги у першому турі кандидатові потрібно набрати 51% голосів. Аналітики пророкують другий тур виборів. Він відбудеться 4 липня. 5 років тому загиблий президент Лех Качинський набрав 54% голосів - незважаючи на те, що всі екзит-поли пророкували йому поразку.

  Попередній матеріал
  В Україні відбувся I Red Bull Flugtag (репортаж)
  Наступний матеріал
  Ізраїль скасував візовий режим з Україною
  Теги: