В Україні відбувся I Red Bull Flugtag (репортаж)

  Перший в Україні Red Bull Flugtag відбувся в столиці. Учасники шоу у чудернацьких саморобних літальних апаратах стрибали з шестиметрового трампліна. Як наслідок 200 учасників опинилися в воді. 40 конструкцій розлетілися на шматки. Кілька учасників отримали незначні травми, але усі залишилися задоволеними.

  Настрій у підготовчому таборі святковий. "Родзинки", "Сосиски у тісті", "Одеські шпроти", "Суньдалі", "Ульотний борщ" та ще 35 команд із такими ж чудернацькими назвами зійдуться у повітряному змагання. У тому, що саморобні конструкції на глядачів справлять враження, екстримали сумнівів не мають.  

  У міцності конструкцій сумнівається член зіркового журі Олег Скрипка. Торік він очолив екіпаж першої вітчизняної  команди, що здійснила політ у Москві на аналогічному шоу.

  До участі у шоу були допущені лише ті команди сміливців, які створили літальні апарати оснащені спеціальним механізмом плавучості. Аби під час приводнення пристрій не потонув. Вага кожної конструкції не перевищує 180 кілограмів, а розмах крил не більше восьми метрів. Попри масивність конструкцій, тяжких травм ніхто з учасників дійства не отримав. Лише позитивні враження.

  Нерозпізнані літаючі об`єкти змагаються на дальність та артистичність польоту. У підсумку - на міжнародне авіашоу до Лісабону поїдуть столичні переможці українського шаленого дня польотів - команда "Кузькіна мать".  

  Срібло у екстримальному шоу взяла команда "Летюча сокира" з Харкова. Над водою вони протрималися 22 метри. По довжині це найбільший показник змагань. За спритність члени екіпажу влітку відпочиватимуть у Австрії. Володарями бронзи стали "Пінгвіни київського зоопарку". Вони отримали квитки на тандемний стрибок із парашутом.

  Поза заліком у флюгтазі участь взяли гості з Москви. До того ж у небо злетіли екіпажі зірок вітчизняної естради та спорту.

  Подивитися на шалені польоти за підрахунками організаторів прийшли 50 тисяч глядачів.  Тож, організатори фестивалю пообіцяли - наступному дню шалених польотів бути. Влітку 2012 року.

  Людмила Голоднік, Рустам Ходжиєв та Максим Петраков, 5 канал

  Попередній матеріал
  Витік нафти: новий скандал довкола голови British Petroleum
  Наступний матеріал
  Польща дочасно обирає президента
  Теги: