Погрозами про ув`язнення грецький уряд змусив повернутися до роботи транспортників [відео]

  Погрозами про п`ятирічне ув`язнення - змусив уряд повернутися до роботи афінських транспортників. Розглядати вимоги страйкарів влада не стала. Мітингувальники назвали таку реакцію - репресіями.

  Обурені та невдоволені - водії громадського транспорту сідають за кермо. Афінські працівники метро прострайкували дев`ять днів поспіль. Таким чином - протестували проти чергового зниження зарплати. Утім, акція завершилася поразкою.

  Костас Ніколакопулос, генеральний секретар транспортної федерації Греції: "Уряд обрав найгірший спосіб відреагувати на наші вимоги - репресії та примус ставати до роботи. Подібні дії адекватні тільки в особливих випадках - не зараз".

  Навідчайдушнішу спробу звернути увагу на проблему галузі - зробили працівники метро. У ніч проти п`ятниці 90 страйкарів забарикадувалися у головному депо метрополітену. Однак і це міську владу не вразило. Бунтівників силою розігнала поліція. Десятьох активістів - затримали.

  Протестуючий: "Близько четвертої ранку на станцію метрополітену, де проходив наш страйк - увірвалися поліцейські. Спочатку вони намагалися виламати двері. Це не вдалося. Тоді вони застосували техніку та вирізали у дверях велику діру. А потому вигнали нас зі станції".

  У п`ятницю вранці до страйку долучився і весь наземний транспорт 5-мільйонного міста. Рух в Афінах - зупинився.

  ПересІчні афіняни - втрачають терпець. Другий тиждень вони потерпають від заторів і не можуть вільно пересуватися містом. Утім, дехто - ставиться до проблеми з розумінням.

  Костас, пасажир: "Наразі пасажири невдоволені, бо не можуть потрапити на роботу. Нічого, скоро й вони втратять роботу або, як хлопці з метро, отримають зарплату в 400 євро".

  Спірос, пасажир: "Для мене відсутність транпорту - суцільна мука. Мені далеко добиратися. Це знущання - страйкувати всім разом. Бодай хоч щось би ходило!"

  Метрополітенівці - страйкували через зниження зарплати. Їхні колеги на знак солідарності. Прем`єр-міністр Антоніс Самарас ще напередодні заявляв на вимоги транспортників не пристане, оскільки грошей у бюджеті - нема і не буде. Натомість - запровадив для афінських водіїв цивільну мобілізацію. За законом, тим, хто відмовиться вийти на роботу, загрожує покарання - до 5 років за ґратами.

  "5 канал".

  Попередній матеріал
  Регулярні війська рятують ПАР від крокодилів
  Наступний матеріал
  У Вінниці запрацювала молодіжна кав`ярня, в якій платять лише за час перебування [відео]
  Теги:
  Loading...