Подвійний референдум відбудеться за 2 дні у Литві (РОЗШИРЕНО)

  Подвійний референдум відбудеться за 2 дні у Литві. Народ обиратиме новий склад парламенту та вирішуватиме - чи потрібно закривати атомну електростанцію в Ігналіні, як цього вимагає Євросоюз.
  Новий склад законотворців матиме чимало нагальних проблем - це і вже згадані вимоги Євросоюзу та складнощі з впровадженням євро, яке повинно відбутися у 2011 році. Також важливими є відносини з Росією, які після конфлікту у Грузії є далеко не безхмарними. Адже чинна влада країни беззаперечно підтримала грузинську сторону.

  Литва готується до виборів. У неділю там вибиратимуть новий склад парламенту. Серед свіжих політичних фігур - колишній шоумен та зірка телебачення Арунас Валінскас. Його партія існує лише кілька місяців, проте людям подобаються заклики відмінити заробітню плату парламентарям та скоротити кількість місць у сеймі. Соціологи кажуть - його партія національного воскресіння може розраховувати не менше ніж на 10 відсотків голосів. Ще один новий старий політик - колишній президент країни, правоцентрист Роландас Паксас, якому оголосили імпічмент за порушення конституції у 2004 році.

  Арунас Валінскас, засновник Партії наіонального воскресіння: "По перше, я хочу використати свій досвід, щоб відділити політику від шоу. Ми йдемо до парламенту не для того, щоб робити там цирк, а щоб покінчити з цирком у політиці".

  Роланд Паксас, лідер партії "Закон і порядок": "Переконаний - справедливість восторжествує. Нас усунули від влади у 2004-му році, але зараз після цих виборів все зміниться. Я братиму участь і у наступних президентських виборах і переможу".

  Аналітики переконані - жодна з партій не зможе здобути вагомої переваги. Тому швидше за все майбутнім депутатам доведеться домовлятися про створення коаліції. Втім, соціал-демократи, які зараз перебувають при владі, впевнені у своїй перемозі. Те, що партія чинного прем`єра здобуде найбільше голосів підтверджують і останні опитування. Проте навіть цього буде не достатньо для більшості у сеймі.

  Гедимінас Кіркілас, прем`єр-міністр Литви: "Майбутній уряд буде коаліційним. Туди увійдуть ті самі партії, які є зараз. Я не думаю, що без соціал-демократів можна буде створити коаліцію".

  Опитування на вулицях також не дають змоги визначити обличчя майбутньої влади у Литві. Люди втомилися від політики. Деякі узагалі не мають наміру віддавати свій голос за котрогось з кандидатів.

  Люди: "Якщо ви подивитеся на програми партій, то побачите, що вони дуже подібні. А отже все вирішуватиме не ідеологія, а люди, які її представляють".

  Люди: "Я втратив терпіння, але я піду на вибори. Щоправда, лише для того, щоб знищити бюлетень - щоб ніхто не зміг використати свій голос".

  Захар Симчич, 5канал
  Попередній матеріал
  Кириленко: Тимошенко піде у відставку щойно буде створено нову коаліцію
  Наступний матеріал
  У США на виборах президента очікують рекордну явку молоді (РОЗШИРЕНО)
  Теги:
  Loading...