Події в Японії спричинили розробку нових стандартів безпеки у атомній галузі

  Нові міжнародні стандарти безпеки в атомній галузі розброблятимуть спільно Франція та Японія. Про це у Токіо домовилися президент Ніколя Саркозі та японський прем`єр Наото Кан. На розгляд решти країн стандарти винесуть уже наприкінці травня - на саміті Великої вісімки у Франції.

  Аварія на "Фукусімі-1" - уже змусила переглянути розвиток атомної програми десятки країн - навіть тих, що за тисячі кілометрів від Японії. Німеччина закрила декілька застарілих АЕС, Швейцарія призупинила будівництво нових станцій. Однак, Франція, яка найбільше у Європі залежить від атомної енергії, продовжує розвивати програму. Її безпечність у майбутньому мають гарантувати нові стандарти, що їх Париж розроблятиме спільно із Токіо.

  Наото Кан, прем`єр-міністр Японії: "Нам доведеться переглянути використання атомної енергії після виявлення причин інциденту".

  Попередній варіант стандартів мають розробити до кінця травня - до саміту Великої вісімки у французькому Довіллі. Ніколя Саркозі особисто пообіцяв Наото Кану поставити питання "Фукусіми" на порядок денний. А до того - надати матеріальну допомогу у ліквідації наслідків аварії.

  Ніколя Саркозі, президент Франції: "Японія має знати, що вона не сама протистоїть катастрофі. Усі країни G-20 та Франція, яка цьогоріч головує в організації, готові допомогти".

  Франція уже допомагає ліквідаторам аварії десятками тисяч масок, костюмів та рукавичок. Їх надала компанія "Арева" - саме вона виготовила пальне для третього реактора "Фукусіми". Представниця фірми прилетіла до Японії разом із президентом Саркозі.

  Анн Лавержон, виконавчий директор компанії "Арева": "Пане міністре, ми - до ваших послуг".

  Для робіт на "Фукусімі-1" французи привезли обладнання та фахівців. Вони мають досвід робіт в умовах високої радіації, що її виявили на станції. У середу на 1-му, 2-му та 3-му енергоблоках продовжують відкачувати радіоактивну рідину, щоби вона не просочилася до океану. Напередодні у селі за 40 кілометрів від АЕС виявили високу дозу радіації. МАГАТЕ закликало розширити зону евакуації від 20-ти кілометрів, однак японські атомники стверджують: для цього немає потреби.

  Ксенія Новікова, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Ватикан перевіряє, чи гинуть цивільні лівійці від бомбардувань НАТО
  Наступний матеріал
  Стартував Львівський тиждень моди
  Теги: