G7
G7 Shutterstock

По $100 млрд щороку: на саміті G7 домовилися досягнути "кліматичної нейтральності"

  Читайте по-русски
  Також лідери "Великої сімки" обговорювали, чи міг коронавірус витекти із китайської лабораторії

  Щороку на проєкти із захисту клімату в країнах, що розвиваються, виділятимуть по $100 млрд. Про таку суму домовилися лідери G7 на саміті, що проходить у британському Корнуоллі. Відповідне положення представлять у заключній декларації заходу, передає "5 канал".

  Усі учасники саміту вперше узгодили план досягнення кліматичної нейтральності до 2050 року. Він насамперед стосуватиметься скорочення парникових викидів промислових підприємств. До 2030 року їх повинно стати вдвічі менше, якщо порівнювати із 2010-м.

  Серед інших домовленостей у сфері захисту клімату – відмова від вугільної енергетики. А отже і поступова відмова від автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння.

  Попри масштабні плани, екологи переконані, цих заходів недостатньо для боротьби із кліматичними проблемами. Так вважають і екоактивісти. Напередодні вони протестували проти бездіяльності світових лідерів. Акції відбулися у британському Фалмуті, де розташований пресцентр для журналістів, які висвітлюють саміт. До міста, де проходить сам захід – доступ закритий.

  Також напередодні лідери "Великої сімки" обговорювали, чи міг коронавірус витекти із китайської лабораторії. Цю версію планують більш ретельно перевірити під час подальшого, уже другого розслідування. Про це заявив голова Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Гебреєсус.

  За його словами, світ має право знати на реальне проходження вірусу, аби у майбутньому уникнути повторення подібної пандемії. Наприкінці березня експерти ВООЗ оприлюднили звіт щодо пошуків походження коронавірусу. У ньому йшлося про чотири ймовірні версії.  Тоді витік вірусу із лабораторії назвали найменш ймовірним.

  Дивіться також: Не обійшлося без затримань: як у Британії проходить саміт "Великої сімки"

  Попередній матеріал
  Коронавірус в Україні: менше 1 тис. нових заражень за добу, одужало – вдвічі більше
  Наступний матеріал
  Святкування Дня Росії не минулося без плагіату в України – відео
  Loading...