Пляма нафти з аварійного судна дісталась берегів Нової Зеландії

  Пляма нафти з контейнеровоза "Рена", який сів на мілину 5 жовтня біля узбережжя Нової Зеландії, дісталася берега. Витік нафтопродуктів загрожує масштабною екологічною катастрофою. Поки що всі зусилля рятувальників марні - ані відкачати нафту, ані зібрати її не вдається.

  На березі курортного містечка Тауронг десятки мертвих рибин, пінгвінів, птахів. Екологи, ветеринари та волонтери збирають тварин, яким ще можна допомогти, і відмивають їх від нафти. Місцеві мешканці дуже занепокоєні, адже природа тут опинилася на межі знищення.

  Девід Лінн, місцевий мешканець: "Ми всі дуже стурбовані. Погляньте на берег. Це чудовий пляж, і він спаплюжений нафтою. Сподіваюся, сюди відправлять тих, хто знає, як все це прибрати".

  Нафтова пляма дісталася берега у понеділок. Утім, масштабних операцій з прибирання пляжів біля місця аварії поки що не проводять. Мешканцям портового містечка Тауронга та околиць радять не підходити до води через токсичні речовини.

  Стівен Джойс, міністр транспорту Нової Зеландії: "Люди, які бігають від однієї плями до іншої, та хаотично їх прибирають - це неефективно. Потрібно дочекатися, поки більша частина нафтопродуктів опиниться на березі - і чистити все одразу".

  Роботи зі збирання нафти з поверхні води не припиняються цілодобово. У море вже потрапили понад 30 тонн отруйних речовин. Рятувальники намагаються зібрати якомога більше до початку шторму, який може рознести нафтопродукти на велику відстань. А от підготовку до буксирування аварійної "Рени" та відкачування з неї чорного золота - довелося припинити. Через буревій, що насувається, перебувати на контейнеровозі стало небезпечно.

  Брюс Андерсон, керівник рятувального загону: "Баржа встигла відкачати з "Рени" близько 10 тонн. Але потім довелося перервати операцію".

  У роботах беруть участь 700 рятувальників. Вони не припиняють працювати, але визнають - уникнути катастрофи навряд чи вдасться.

  Роб Сервіс, керівник рятувального загону: "Якщо чесно, подальший витік нафти - невідворотний. І ніхто не знає, скільки ще потрапить у воду..."

  Тим часом новозеландська влада розпочала розслідування обставин аварії. Слідчим здається дивним той факт, що судно в спокійному морі натрапило на риф.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Закарпатська облрада просить ВРУ повернути зимовий час
  Наступний матеріал
  Оголосили лауреатів Нобелівської премії з економіки
  Теги: