Племена Західної Лівії підтримали повстанців і рушили на Триполі

  У війні в Лівії - переломний момент. Так характеризують ситуацію в країні США та Велика Британія. На підтримку повстанців виступили західні племена. За кілька днів в облозі може опинитися Триполі. Утім, США не поспішають офіційно визнавати уряд повстанців.

  Сполучені штати поки що не готові визнати Національну перехідну раду опозиції єдиною легітимною владою у країні. Визнання США необхідне повстанцям, щоб отримати доступ до заморожених коштів Муаммара Каддафі. У Сполучених штатах на рахунках полковника зберігається понад 44 мільйярди доларів.

  Джин Крец, посол США у Лівії: "Національна перехідна рада озвучує правильні речі, контактує з міжнародною спільнотою. Їхнє визнання пов`язане з юридичними питаннями та проблемою міжнародних зобов`язань. Ми вивчаємо усі нюанси, але поки що не маємо остаточного рішення".

  Попри неготовність американського уряду офіційно визнати владу повстанців, він надав опозиції матеріальну допомогу. Зокрема, Барак Обама підписав указ про виділення 25 мільйонів доларів на допомогу мирним мешканцям. Своєю чергою, міністерство фінансів США дозволило американським компаніям купувати нафту у лівійських повстанців. Останні ж ведуть активні бойові дії, намагаючись повалити режим Каддафі. Відучора з Лівії надходить інформація про перемоги опозиції. Повстанцям вдалося відбити атаки у Місураті й трохи посунути лінію фронту.

  Салаадін Баді, командувач повстанців у Місураті: "Військова ситуація - найкраща за півтора місяця, відтоді, як Каддафі вперше спробував захопити Місурату".

  На заході країни повстанців підтримали декілька племен. Їхні сили рухаються до Триполі. Каддафі, тим часом, шукає світової підтримки. Його представники вже звернулися до Венесуели та Росії, і закликають допомогти вирішити конфлікт мирним шляхом. Зокрема, полковник просить Росію скликати засідання Радбезу ООН щодо надмірної агресії коаліції у Лівії. Російський прем`єр напередодні заявив, що дії НАТО виходять за межі завдань, визначених резолюцією ООН.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Тимошенко передала у ГПУ заяву про незаконність справи проти неї
  Наступний матеріал
  В Еквадорі прокинувся вулкан Тунгурауа
  Теги:
  Loading...