Південь Великої Британії майже тиждень потерпає від повені

  Звинуваченнями у бездіяльності уряду - зустріли британського прем’єр-міністра мешканці містечка Ялдінґ, що постраждало від повеней. Девід Кемерон прибув на місце, щоб оцінити масштаби поруйнувань від високої води. І пообіцяв особисто посприяти мешканцям у подоланні наслідків стихії. Південь країни потерпає від повеней уже майже тиждень. Метеорологи попереджають, що негода вируватиме і на вихідні.

   

  Графства Кент, Сассекс і Суррей - серед найбільш постраждалих від негоди у Великій Британії. Саме туди - вирушив із особистою інспекцією прем’єр-міністр Великої Британії Девід Камерон. Зустріли його - не вельми тепло. Скарги на роботу уряду і на місцеву владу зокрема - на високих нотах звучали з вуст місцевих мешканців. Особливо обурене населення маленького містечка Ялдінґа - після потужних повеней 2000-го року - жодного додаткового захисту від водопілля тут зведено не було. Нинішня негода - знищила інфраструктуру, поруйнувала будинки, залишила без енергопостачання сотні сімей. Прем’єр - обіцяє якнайшвидше навести лад і зробити захист від повеней - головним приорітетом роботи уряду.

  Девід Камерон, прем’єр-міністр Великої Британії: «Ми повинні все виправити. Є чимало речей, які потрібно відкорегувати. Ми маємо допомогти страховим компаніям, які у свою чергу - допоможуть вкладникам. Треба поновити енергопостачання, і запам'ятати цей урок. Віднині уряд витратить на захист від повеней у найближчі чотири роки - більше, аніж за минулі чотири. Уже будуються чимало спеціальних захисних споруд».

  Обуренню людей немає меж іще й тому, що пік повеней - припав на Різдво. Святкову вечерю 24-го грудня - десятки тисяч британців зустріли при свічках, утім не задля романтики, а через відсутність енергопостачання. Кільком тисячам родин його поновлять - лише на початку наступного тижня. Люди нарікають - допомога прийшла не вчасно, оскільки більшість чиновників, які мали надати відповідні розпорядження - святкували Різдво. Міністри виправдовуються - роблять усе, що можуть.

  Джордж Остік, міністр охорони довкілля: «Шторм був потужним. На жаль, ми не спроможні законодавчо заборонити негоду. Єдине, на що здатні - це долати її наслідки. Тому зараз наші рятувальники працюють у цілодобовому режимі».

  За прогнозами метеорологів - наступних злив і ще потужніших повеней - можна чекати уже найближчими днями. Ускладнює ситуацію - шквальний вітер - на півночі Англії та Вельсу. На більшості території Великої Британії перебої із транспортом. Скасовані десятки авіарейсів, частково, через паводки - паралізована залізниця та автошляхи.

  Нонна Стефанова, «5 канал».

  Попередній матеріал
  Сміттєва епопея розгорнулась у Новомосковську на Дніпропетровщині [відео]
  Наступний матеріал
  Дайджест міжнародних новин за 27 грудня
  Теги:
  Loading...