Піти у відставку закликали прем`єра депутати керівної партії Греції

  Піти у відставку закликали прем`єра депутати керівної партії Греції. Однопартійці повстали проти Георгіоса Папандреу за несподіване рішення провести референдум. І дати змогу нації вирішити - потрібен чи не потрібен кредит від ЄС та МВФ. На новину про плебісцит негативно відреагували і європейські ринки. Євро - стрімко падає. Термінової розмови із головою грецького уряду вимагають і лідери країн Єврозони. Зустріч відбудеться у середу, перед самітом Великої двадцятки.

  Показники європейських ринків - наближаються до кризової позначки. Різким падінням іспанські, італійські, німецькі та французькі біржі відреагували на сенсаційні новини із Греції. Там прем’єр-міністр Папандреу оголосив всенародний референдум - греки вирішать - приймати чи не приймати черговий пакет фінансової допомоги від міжнародних кредиторів.

  Штефан Шарффетер, біржовий маклер: "Якщо греки скажуть на референдумі "НІ", Греція, наймовірніше, буде змушена вийти із єврозони.  І це - перегорне сторінку. Що станеться в зоні єдиної валюти, коли її полишить один із членів? Що буде в Греції? Нова валюта? Як цією валютою країна розрахується із боргами? Це запитання - що вразили світовий фінансовий ринок".

  Ванґеліс Аґапітос, економіст: "Ми входимо у невідому зону. Відомо дише одне - "допомагаємо" (в лапках) Європі - позбутися Греції. І грецька економіка буде відроджуватися іще десятиріччями".

  Оголошення референдуму стало несподіванкою для лідерів Єврозони. Лише тиждень тому вони не шкодували зусиль, щоб домовитися із кредиторами Греції про списання половини державного боргу. І пообіцяли надати новий транш допомоги. Рішення Папандреу називають непродуманим і безвідповідальним. Німеччина та Франція, що виплачують левову частку кредиту - вимагають термінової зустрічі. Не згодні із референдумом навіть у кервній партії Греції. Кілька депутатів вимагають від прем`єра піти у від ставку. Такої ж думки і опозиція.

  Андоніс Самарас, лідер головної опозиційної партії Греції "Нова демократія": "Щоб врятувати себе, Георгіос Папандреу чинить шантаж, створює дилему, яка ставить під загрозу нашу позицію у Європейському союзі. Я зустрічався із президентом і пояснив йому -  наша партія зробить усе, щоб запобігти таким опортуністичним експериментам. Треба провести нові парламентські вибори - це національна потреба".

  Референдум має відбутися уже за кілька тижнів. Соцопитування доводять - 60 відсотків громадян Греції - проти пакету допомоги від ЄС та МВФ. Адже в обмін на сто мільярдів євро кредитори вимагають жорстких умов економії бюджету - замороження зарплат, скасування премій, скорочення робочих місць тощо. То ж мало хто сумнівається, що греки скажуть "НІ". 

  Нонна Стефанова, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Вибух у Китаї: 7 людей загинули
  Наступний матеріал
  До Євро-2012 пекарі створили їстівний Львів [відео]
  Теги: