Після нетривалого затишшя поновилися сутички у Тунісі

  Зареєстровані нові випадки мародерства та підпалів магазинів. Державні утсанови не працюють. Вітчизняне МЗС повідомляє: українців серед постраждлалих внаслідок заворушень - немає. Також співвітчизники наразі не зверталися по допомогу до посольства.

  Суботу туніська столиця зустріла у тиші, немов заціпенівши. Центральні вулиці міста оточили силовики. Броньована техніка, державні прапори, люди у формі. Під міністерствами - танки. У небі кружляють гелікоптери. А на його околицях - повідомляє BBC - лунають поодинокі постріли. За 30-ти кілометрів від міста Туніса юрба пограбувала супермаркет. Від початку заворушень згоріли десятки крамниць та головний вокзал столиці. З курортного містечка Монастир повідомляють про пожежу у в`язниці і навіть про загиблих. Нібито спокійно у Хамаметі. Точна кількість українських відпочивальників у Тунісі - невідома, адже візи до цієї країни видають після прильоту, в аеропорту. Постійно мешкають у цій державі більше 4-х сотень українців, здебільшого - жінок, заміжніх за тунісцями. За даними вітчизняного МЗС, поки що по допомогу українці не зверталися. Тим часом Росія готується вивозити своїх відпочивальників, їх близько двох сотень. Завтра за ними прибуде літак компанії "Трансаеро". Британців - яких серед відпочівальників найбільше - евакуюють уже другу добу. У п`ятницю вивезли 1800, у планах на сьогодні - ще півтори тисячі. Повертаються додому бельгійці, французи та німці.

  Посеред усього цього безладу Туніс намагається відновити централізовану владу. Напередодні президент - Зін аль-Абідін бен Алі - що правив понад 2 десятиліття, утік до Саудівської Аравії. Його давній союзник - прем`єр-міністр Мухамед Ганучі поспішив проголосити себе виконувачем обов`язків. Однак сьогодні конституційний суд постановив: тимчасовим виконувачем обов`язків президента має бути спікер Фует Мебаза.

  За туніськими законами, нового президента потрібно буде обрати протягом 60 днів. У спадок від попередника він одержить масове безробіття, корупцію, високі ціни на харчі, а тепер ще й проблеми у туристичній галузі.

  Попередній матеріал
  Справа Данилишина: у Чехії не вірять в справедливий український суд
  Наступний матеріал
  Берлусконі викликали до прокуратури у справі про проституцію
  Теги: