Пірати погрожують убити заручників "Фаїни"

  Сомалійські пірати, які захопили українське судно "Фаїна", погрожують убити заручників та підпалити корабель, якщо не отримають викуп протягом однієї доби. Про це повідомляє агенція УНІАН із посилання на одну із сомалійських радіостанцій. Там також повідомили що заручники мають проблеми із продовольством.

  Судно оточене кораблями НАТО, на його борту окрім заручників близько 50 піратів. Більшість - люди молодого віку від 14 до 27 років.

  Натомість український омбудсмен Ніна Карпачова заявляє, що ситуація на "Фаїні" напружена але не критична. Вона щойно повернулася із Кенії, звідки телефонувала членам екіпажу. Найближчим часом їм мають передати харчі та пальне. Окрім того, тривають перемови про передачу тіла загиблого капітана корабля Колобкова. Росіянин загинув ще раніше, імовірно, через серцевий напад. Також українська сторона бере участь у порятунку ще одного українця на прізвище Заворотнюк. Він перебуває на грецькому суднІ "Стефанос". Його теж нещодавно захопили пірати.

  Ніна Карпачова, Уповноважена Верховної Ради з прав людини: "На сьогодні ситуація на судні є дійсно напруженою. І на сьогодняшній момент має бути вирішене питання постачання палива, За паливом має буи вирішене питання постачання якраз харчів, спегеті, олія, сухе молоко яке є в тому регіоні безпосередньо де ці пірати перебувають в семи мілях відстані від берега судна "Фаїна"".

  Нагадаємо, судно "Фаїна" захопили у полон сомалійські пірати 25 вересня. На його борту залишаються заручниками 17 українців, двоє росіян та латвієць. Пірати спочатку вимагали викуп у 20 мільйонів доларів, потім знизили суму до 8-ми. Нині переговори щодо звільнення моряків тривають.

  Попередній матеріал
  Оніщук: Остаточна дата проведення виборів поки що невідома
  Наступний матеріал
  Мігранти-заробітчани протестують на Філіпінах
  Теги:
  Loading...