Пілоти літака, що проскочив аеропорт в США,- заснули?

  Чи могли заснути обидва пілоти під час рейсу? Якщо ні - то що змусило капітана та його помічника проскочити аеропорт у Міннеаполісі та пролетіти зі 150 пасажирами на борту ще понад 200 кілометрів? Відповідей на ці запитання поки що не можуть дати ні самі пілоти, ні слідча комісія. В історії з рейсом авіакомпанії "Дельта" наразі більше запитань, ніж відповідей.

  Справжній переполох у США. Пілоти рейсу Сан-Дієго - Міннеаполіс невідомо чому проминули аеропорт кінцевого призначення. Коли літак був вже за 200 кілометрів від Міннеаполісу, пілоти розвернули судно і щасливо приземлилися. Пасажири не встигли зчинити паніку. Їм здалося, що це звичайна затримка, які зрідка трапляються у цівільній авіації.

  Амі Кіфер, пасажир: "Десь о восьмій годині наш літак вже мав би заходити на посадку. Але цього не сталося. Ми почали запитувати стюардів. Але вони нічого не відповіли. Приблизно за півтори години ми нарешті почули оголошення, що невдовзі приземлятимемося".

  Дотепер немає жодної, бодай напів-офіційної версії - чому пілоти проГавили свій аеропорт. Перше, що спадає на думку - льотчики заснули. Втім єдине, що пресі вдалося з"ясувати у самих пілотів: льотчики точно не спали під час рейсу.

  Річард Коул, пілот: "Ні, я не можу вам нічого сказати. Наступного тижня буде засідання комісії. Але хочу запевнити - жоден з нас не спав".

  Тим часом на землі перелякалися не на жарт. Літак не відповідав на запити від диспетчерів та від інших лайнерів, які пролітали поблизу. Військові одразу привели у повну бойову готовність кілька винищувачів - на випадок, якщо підтвердяться підозри про захоплення пасажирського літака. Цей інцидент продемонстрував іншу проблему - далеко не всі літаки у США обладнані сучасною апаратурою. На нових лайнерах - після приземлення - можна прослухати до двох останніх годин переговорів між пілотами. Однак рейс Сан-Дієго - Міннеаполіс виконував літак зі старішим обладнанням. Магнітофон записав лише пів години - вже тих розмов, коли лайнер заходив на посадку.

  Білл Восс, голова комісії з безпеки польотів у США: "Звичайно, люди хочуть почути пояснення того, що сталося. Але наразі у нас немає жодних відповідей".

  З`ясувати усі обставини комісія обіцяє не раніше наступного тижня. Компанія-перевізник пообіцяла кожному пасажирові ваучер на кількасот доларів - як компенсацію за зайві півтори години у повітрі.

  Захар Симчич. 5 канал

  Попередній матеріал
  Пілоти літака, що проскочив аеропорт в США,- заснули?
  Наступний матеріал
  О 4:00 ранку Україна переходить на зимовий час
  Теги: