Під час заворушень в Єгипті утекли з тюрем 17 тис. в`язнів

  17 тисяч в`язнів утекли з єгипетських тюрем упродовж масових заворушень. Про це повідомив міністр закордонних справ Абул Геіт. Саме через це, за словами урядовця, влада не скасовує надзвичайний стан і тримає на вулицях міст загони військових. Тисячі держслужбовців і підприємців по всій країні розпочали страйк з вимогою покращити умови праці. В Каїрі ж протестуальники вшанували пам`ять загиблих під час масових заворушень.

  Жалобну церемонію провели тисячі прибічників опозиції на  головній площі Каїра - Тахрір. Вони запалили свічки у пам`ять про загиблих під час масових заворушень. Страйком підтримали антиурядові акції залізничники, водії автобусів та працівники підприємств на Суецькому каналі. Вони відмовляються виходити на роботу до ухвалення  низки економічних реформи.

  Протестувальник: "Я працюю на Суецькому каналі вже п`ять років, але не маю жодних соціальних гарантій. Хоча з деякими робтіниками адміністрація уклала довгострокові контракти, де вони передбачені. Тож я вимагаю рівних умов праці для кожного громадянина Єгипту".

  Заклики до швидкої зміни влади в Єгипті шкодять безпеці громадян. Про це заявив міністр закордонних справ країни. Під час масових заворушень зі зруйнованих тюрем втекли тисячі в`язнів. Тож, за словами урядовця, влада змушена вживати жорсткі заходи для підтримання правопорядку в містах і селищах.

  Абул Геіт, міністр закордонних справ Єгипту: "Звернення представників інших країн щодо негайних політичних змін є тиском на нашу державу. Уряд і президент Єгипту вже почали здійснювати реформи. Вони мають проходити виважено і поступово. Кожна стадія цього процесу повинна тривати протягом чітко визначеного часового періоду".

  Напередодні віце-президент Сполучених Штатів Джо Байден закликав свого єгипетського колегу Омара Сулеймана негайно скасувати надзвичайний стан в країні та припинити арешти журналістів і опозиціонерів. В іншому випадку, на думку представника Білого дому, протести лише посилюватимуться. Чимало громадян Єгипту беруть участь в опозиційних акціях через бідність. Сорок відсотків населення країни витрачає менше, ніж два долари на день. У понеділок уряд повідомив про підвищення зарплат і пенсій бюджетникам на 15 відсотків. Але люди вимагають серйозних економічних реформ.

  Олександр Войтко, "5 канал"  

  Попередній матеріал
  Дніпропетровські параолімпійці не мають власної бази для тренувань [репортаж, відео]
  Наступний матеріал
  У Греції лікарі побилися з поліцією
  Теги: