Дніпропетровські параолімпійці не мають власної бази для тренувань [репортаж, відео]

  Дніпропетровські параолімпійці не мають власної бази для тренувань. Нині вони займаються спортом у тамтешньому державному інституті фізкультури. Утім, він не розрахований на навантаження для неповносправних. Навіть без тренувальної зали дніпропетровським спортсменам вдалося привезти із останнього чемпіонату світу з легкої атлетики 5 медалей, три з яких золоті.

  Інна Дяченко – гордість Дніпропетровської збірної параолімпійців. Чотири рази ставила рекорд світу з бігу на короткі дистанції. Щодня по кілька годин вона тренується у малому манежі Дніпропетровського державного інституту фізкультури та спорту. Спортсменка скаржиться, поле не пристосоване  для легкоатлетів з особливими потребами.   

  Інна Дяченко чемпіонка параолімпійських ігор у Пекіні: "Полне не соответствует. Оно 150 метров вместо двухсот".

  Спортсмени вже почали готуватися до параолімпійських ігор 2012, які відбудуться у Великій Британії. Кожне тренування, каже їхній наставник, це великий ризик травмуватися на неадаптованому для потреб інвалідів манежі.

  Ірина Слюсар, тренер параолімпійців: "Мы почти по бетону бегаем. Она уже не упругая, это уже не резина. а просто…это снижает скорость, это ведет к травмам: и ахиллесовы сухожилья, и стопы болят и задняя поверхность бедра – это ведет к травмам".

  В Україні є лише дві бази для параолімпійців - у Сумах та Євпаторії. Проте там спортсмени тренуються тільки перед великими змаганнями. Дніпропетровські чиновники про проблеми своїх параолімпійців знають. І вирішують як їм допомогти.

  Олександр Пшеничников начальник управління у справах фізкультури та спорту Дніпропетровської облдержадміністрації: "В проекте сегодня рассматривается вопрос о реконструкции стадиона «Метеор» с укладкой синтетического покрытия. Есть определенный проект, сумма его составляет 7, 2 млн грн. Этот стадион будет соответствовать стандартам для тренировочного процесса, для проведения соревнований".

  Чиновники кажуть, на будівництво власного спортивного комплексу для параолімпійців бракує коштів. Грошей вистачає лише на зарплату тренерам та поїздки спортсменів на змагання. Водночас, влада міста сподівається, що держава виділить гроші хоча б на відновлення Метеору.

  Марія Вяткіна, Андрій Ковбаса, Дніпропетровськ, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Двоє українців постраждали від вибуху газового балону в Італії
  Наступний матеріал
  Під час заворушень в Єгипті утекли з тюрем 17 тис. в`язнів
  Теги: