Під час заворушень у Киргизстані загинули 76 людей (РОЗШИРЕНО)

  Нова влада Киргизстану знайшла винного у загибелі людей під час нещодавніх заворушень. Це молодший брат Президента - Жаниш Бакієв. Він очолював службу охорони глави держави. Тепер проти нього порушили кримінальну справу. За останніми даними Міністерства охорони здоров`я республіки, під час заворушень загинули 76 людей.

  Кількість жертв може зрости, адже в лікарнях багато поранених у тяжкому стані. Більш як півтори тисячі громадян - постраждали. Сьогодні і завтра у Киргизстані оголосили днями жалоби за загиблими під час заворушень. Минула ніч у Бішкеку була неспокійною. Поліція вела вуличні бої з мародерами в кількох районах столиці. Правоохоронцям дозволили застосовувати проти мародерів зброю. Протягом ночі по допомогу до медиків звернулися 67 людей. Смертельних випадків - не зафіксували. Загони для самозахисту формують й місцеві мешканці. Вони охороняють не лише власне, але й комунальне майно у своїх районах.

  П`ятсот мародерів намагалися пограбувати крамниці та головний ринок вночі у центрі Бішкека. Поліцейським вдалося відбити напад. Протягом сутички з обох сторін було поранено майже 70 людей. Загони для самозахисту формують й місцеві мешканці. Вони охороняють не лише власне, але й комунальне майно у своїх районах.

  Сполучені Штати ще не вирішили чи визнавати нову владу в Киргизстані. В той же час чиновники з Білого дому заявили, що не вестимуть додаткових переговорів з міністром закордонних справ поваленого уряду Кадирбеком Сарабаєвим. Вони наголосили - США визнає країни, а не уряди.

  Піджей Кроулі, речник державного департаменту США: "Є легітимний президент, у якого немає влади. І є проміжна влада, котра заявляє, що сформувала уряд. Це не наша справа підтримувати когось із них. Ми зацікавлені у мирному врегулюванні ситуації. Киргизстан - суверенна країна, і Сполучені штати поважають це".

  Днями жалоби оголошені 9 та 10 квітня в Киргизстані. Представники нового уряду заявили, що поховоння загиблих відбудеться за державні кошти. Також з бюджету виплатять грошову допомогу їхнім сім`ям. Її розмір зараз уточнюється.

  Олександр Войтко, 5 канал

  Попередній матеріал
  Войтенко: Пірати використовують судно "Asian Glory", як базу
  Наступний матеріал
  Майже 200 людей загинули від повеней у Бразилії
  Теги: