"Північний потік-2"
"Північний потік-2" UA.News

Першу нитку "Північного потоку-2" наповнюють газом – як реагує Європа

Читайте по-русски
Вартість блакитного палива на європейському ринку б'є рекорди

Перша нитка "Північного потоку-2" наповнюється газом. Процес запустили, попри відсутність сертифікації газогону. В Росії це пояснили технічними випробуваннями. А тим часом вартість блакитного палива на європейському ринку б'є історичні рекорди. Газ продають уже по 1430 доларів за тисячу кубів. Як це пов'язано з процесом сертифікації російської труби та як самі європейці реагують на здорожчання – деталі знає журналіст "5 каналу" Євген Пилипчук.

Європейський Союз повинен виробити єдину лінію поведінки у відповідь на стрімке підвищення цін на енергоносії, вважають міністри фінансів Іспанії та Франції, які закликали всі країни ЄС пришвидшити перехід на зелену енергетику. 

"Протягом кількох років – і я кажу не про місяці, а саме про роки – ми зіштовхнемося з підвищенням цін на енергоносії. Ми також маємо інвестувати у відновлювальні джерела енергії та атомні електростанції. Це означає, що потрібно буде багато грошей. Ми розуміємо, що це питання, яке треба вирішувати на всіх рівнях. Адже це найголовніше політичне питання на наступні роки", – повідомив міністр економіки і фінансів Франції Бруно Ле Мейр.

Окрім координації політичних дій у відповідь на підвищення цін на енергоносії, європейські політики також закликають членів ЄС створити спільні стратегічні запаси природного газу. Мовляв, це дозволить знизити вартість під час його закупівлі. Саме про це говоритимуть під час саміту ЄС, який відбудеться наприкінці жовтня. 

"Ми вважаємо, що це не те питання, яке можемо вирішити на національному рівні. Нам потрібна європейська скоординована відповідь, яка може охоплювати низку варіантів. Ми надали перелік пропозицій, до яких можуть долучитися інші країни-члени ЄС. Сподіваюся, що європейські інституції діятимуть рішуче та негайно, щоби вирішити це питання", – заявила міністерка економічниx справ та цифрової трансформації Іспанії Надія Кальвіно. 

Вартість природного газу на європейських біржах уже досягла 1277 доларів за тисячу кубометрів. Стрімке здорожчання блакитного палива чимало європейських експертів та політиків пов'язують із маніпуляціями Росії. Вона, штучно завищуючи його вартість, намагається пришвидшити процес сертифікації газогону "Північний потік-2" німецьким енергетичним регулятором. Водночас у Німеччині заявили, що дозвіл на роботу газопроводу видадуть лише за умови гарантій відповідності "Північного потоку-2" вимогам Європейського Союзу. Про ймовірну роль РФ у підвищенні цін на газ кажуть і в Європейській комісії. Та додають: Москва могла б збільшити обсяги постачання блакитного палива до країн ЄС. 

"До Європейського Союзу імпортують 90% газу, 97% нафти. Ми сильно залежимо від постачальників. І що ж є причиною здорожчання блакитно палива? В усьому світі економіка пожвавлюється, тому ціна підвищується, але пропозиція відповідно не збільшується. І ми дуже вдячні, що Норвегія зараз збільшує виробництво, але, наприклад, Росія цього не робить. І тому в середньостроковій та довгостроковій перспективі ми маємо інвестувати в Європейську зелену угоду, у відновлювальні джерела енергії", – переконана Урсула Фон дер Ляєн, голова Єврокомісії.

Вартість природного газу на європейських біржах зросла майже вчетверо від початку липня. Дефіцит блакитного палива, спровокований Росією, призвів до необхідності закупити вугілля для виробництва електроенергії. Це спричинило підвищення цін на інші енергоносії, яке триває і нині. 

Євген Пилипчук, "5 канал"

Нагадаємо, у Nord Stream 2 AG повідомили, що з 4 жовтня почали заповнювати газом першу нитку газопроводу "Північний потік-2". Своєю чергою представник Держдепартаменту Нед Прайс заявив, що США продовжуватимуть виступати проти газопроводу "Північний потік-2".

Попередній матеріал
Портников: Зеленський – це глухий кут державотворення
Наступний матеріал
Рудик: Відставка Разумкова – це ще один спосіб відволікти від справжніх проблем
Loading...

Сербія та Угорщина добудували газогін "Балканський потік"

Українські політики про ризики завершення будівництва "Північного потоку-2"

У "Північного потоку-2" з'явився конкурент: Нігерія заявила про намір постачати газ до Європи власним трубопроводом

У Німеччині призупинять будівництво газогону "Північний потік-2"

Німеччина відклала запуск наземного продовження газопроводу "Північний потік-2"

Палата представників США підтримала санкції проти "Північного потоку-2"