Перевищення швидкості водієм автобусу - головна версія ДТП у Швейцарії

  Перевищення швидкості водієм автобусу, який перевозив дітей - поки що головна версія автокатастрофи у Швейцарії. Серед інших імовірних причин аварії - відмова гальм або те, що водій заснув. Діти, які вижили, розповіли - за кілька секунд до зіткнення автобус сильно хитнуло в один бік, а тоді - в інший. Їхні слова підтверджують і попередні висновки експертизи.

  Батьки постраждалих дітей - вилетіли до Швейцарії. Їх супроводжують психологи. Уряд надав для поїздки два літаки ВПС, а на летовище проводити батьків прибули король Бельгії Альберт Другий та королева Паола. Утім, співчуття високих осіб не допомагає зменшити біль. Батьки розгублені - минула майже доба, але доля понад двох десятків дітей - досі невідома. Багатьом родинам доведеться пройти через упізнання тіл.

  Патрік Гоогмартенс, єпископ міста Гассельт: "Ломмель - маленьке місто, і люди тут дуже співчувають один одному. Сьогодні вранці ми чекали на дітей - а натомість дізналися, що вони не повернуться. Ніхто достеменно не знає, що трапилося. Батьки почуваються безпорадними, надто тому, що не знають, що сталося саме з їхніми дітьми - навіть чи вони живі".

  Два випускні класи початкової школи - поверталися з тижневих канікул на гірськолижному курорті. Більшість дітей - уперше подорожували без батьків. У двох містечках, звідки родом школярі - панує сум. У школах скасували уроки. Утім, діти та батьки все одно зібралися вранці - щоби висловити один одному співчуття та дізнатися останні новини.

  Луїс Тоббак, мер міста Льовен: "У мене немає слів, щоби висловити співчуття моїм колегам із Ломмеля. Думаю, там ситуація гірша. Наскільки я зрозумів, діти з міста Геверлі сиділи позаду, тож, можливо, серед них менше жертв. Якщо це може хоч якось розрадити... Ми дуже співчуваємо мешканцям Ломмеля".

  Аварія сталася ввечері у вівторок. Автобус проїхав 2 кілометри тунелем, потому - на повному ходу врізався в стіну місця, відведеного для екстреного паркування. Дозволена швидкість на цьому відрізку шляху - 100 кілометрів за годину. Чи перевищив її водій - з`ясує слідство. Місцева поліція каже - у момент катастрофи у тунелі було мало машин, погодні умови - також були сприятливими. Рятувальники прибули за 5 хвилин. Деякі були настільки шоковані побаченим, що ледве могли працювати.

  Жан-Марі Борне, поліцейський: "Настільки жахлива аварія у нас сталася вперше. Так багато дітей загинули - 22 і ще 6 дорослих. Ми приголомшені не менше, ніж бельгійці".

  Як могла статися ця катастрофа - зараз найгостріше питання. Автобус, що розбився - належить компанії з бездоганною репутацією. Він був новим, а всі крісла - обладнані пасками безпеки. У Швейцарії - найбезпечніші автошляхи та найсуворіші швидкісні обмеження в Європі. Катастрофа стала найгіршою в історії обох країн - і Бельгії, і Швейцарії.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  "Міс-господарочку 2012" обирали в Києві
  Наступний матеріал
  Постраждалу у Миколаєві дівчину можуть перевезти до Києва
  Теги: