Азербайджан
Азербайджан 5 канал

Перед секретаріатом Європарламенту між азербайджанськими прапорами гордо майорів жовто-синій прапор: "Сепаратизм в Україні, сепаратизм в Азербайджані – одне зло!"

Читайте по-русски
Крім українського прапора були плакати, що наголошують на спільності викликів, з якими стикаються дві дружні держави

Понад сотню активістів AZfront із Німеччини, Бельгії та Франції влаштували сьогодні мітинг перед входом до секретаріату Європарламенту у Люксембурзі. Акція проводилася 23 вересня на підтримку повного відновлення азербайджанського суверенітету у Карабаху. Вона також стала реакцією активістів AZfront на кампанію демонізації Азербайджану, що посилюється в Європі, організовану радикальними елементами вірменської діаспори.

Учасники мітингу скандували: "Карабах" та "AZfront". Вони тримали плакати з гаслами англійською та французькою мовами: "Карабах – це Азербайджан!", "Карабах – міжнародно визнана територія Азербайджану!"

Крім українського прапора були плакати, що наголошують на спільності викликів, з якими стикаються дві дружні держави: "Азербайджан, як і Україна бореться з сепаратизмом!", "Сепаратизм в Україні, сепаратизм в Азербайджані – одне зло!".

акція протесту
акція протестуAZfront

Ця думка протягом останнього року багаторазово відзначалася центральними українськими ЗМІ та великими виданнями інших країн Європи.

Ще в листопаді минулого року Unian констатував: "Так само, як у 2014–2022 рр. РФ окупувала близько 20% території України, у 1991–1993 рр. вірменські збройні формування окупували 20% території Азербайджану".

У грудні телеканал "Прямий" наголошував: "Азербайджан, як і Україна, став жертвою агресії. Адже з 1991-го по 1993-й рік Вірменія за допомогою Росії окупувала 20% території Азербайджану. І навіть після Другої Карабахської війни, яка сталася два роки тому, Вірменія все ще контролює третину Карабаха, який є територією Азербайджану. Тоді ж 5 канал додав: "Азербайджан, як і Україна, намагається викорінити сепаратизм, спровокований і підтримуваний Росією".

акція протесту
акція протестуAZfront

У травні Фокус зазначав: "Обидві держави протистоять проросійському сепаратизму: Україна на Донбасі та Криму, Азербайджан у Карабаху. Україна є бастіоном Європи на шляху агресивної експансії Москви, Азербайджан виступає одним із головних постачальників енергоресурсів до ЄС, компенсуючи відмову від російського газу".

У липні Цензор повідомляв: "Путін у своїх цілях використовує вірменських сепаратистів-маріонеток у Карабаху, як він це робив із... прихильниками Російського світу в Криму та Донбасі".

акція протесту
акція протестуAZfront

Аналогічна оцінка була представлена 20 вересня болгарським англомовним виданням Sofia Globe: "обидві країни стали жертвами мілітаристського сепаратизму, що підтримується Росією – на території України та Азербайджану за підтримки Москви вже багато років існують сепаратистські анклави; цілі українського контрнаступу та азербайджанських: повне знищення військової інфраструктури нелегітимних режимів, які діють їх територіях".

Вітаючи азербайджанський народ з успішною контртерористичною операцією в Карабаху, засновник та гітарист одного з найвідоміших українських рок-гуртів Green Grey, Андрій Яценко (Дизель), 20 вересня заявив: "У Азербайджану та України один ворог, це – сепаратизм".

Проукраїнський рух AZfront, що виник протягом останнього року навколо однойменного Telegram-каналу, спонсорується азербайджанськими комерсантами, які до російського вторгнення мали бізнеси у Харкові та Дніпрі. З грудня минулого року AZfront регулярно надає матеріальну допомогу мешканцям Харківської та Донецької областей. Перед минулим Новим роком до Харкова було доставлено 15 генераторів, придбаних коштом, зібраними понад 170 передплатниками AZfront з Баку, Сумгаїту та Гянджі.

акція протесту
акція протестуAZfront

У лютому таким же чином зібрані гроші було закуплено автотранспорт для волонтерів Харківської області. У квітні 100 продуктових наборів було видано дітям, які страждають від ДЦП та епілепсії, людям з обмеженими можливостями та пенсіонерам в Ізюмі. У травні в Україні було офіційно зареєстровано благодійний фонд UkrAZfront. У червні він забезпечив понад 24 тонни гумдопомоги жителям сходу країни, у тому числі, 21 тонну було розподілено серед жителів сіл Камишани, Приозерне, Семенівка на Херсонщині; до дитячої обласної лікарні та лікарні у Корабельному районі Харківської області було доставлено понад 1 тонну дитячого харчування, підгузків та іншого приладдя.

акція протесту
акція протестуAZfront

У липні від UkrAZfront до шпиталю МВС Харківської області надійшли 2 тонни продуктів харчування; ще 100 продуктових наборів отримали мешканці селища Коробочкіне у Чугуївському районі, та окрему допомогу – будинок для людей похилого віку в Ізюмі. У вересні 2 тонни гумдопомоги було доставлено до Ізюму, і ще 1.4 тонни продуктів та медикаментів розподілено серед жителів міста Вовчанськ, яке у вересні 2022 р. було звільнено від окупації РФ; понад 200 кг продуктів харчування та медикаментів було забезпечено для дітей у Харківській області, які страждають на ДЦП та епілепсію.

Ще у квітні представники органів районної та сільської влади Харківської області відправили AZfront подячні грамоти за надану гуманітарну допомогу.

Попередній матеріал
На 76 році життя відійшла у вічність мати Кузьми Скрябіна
Наступний матеріал
Україна вперше пройде зиму за рахунок газу власного видобутку – заяву "Нафтогазу"
Теги:
Loading...