У Пентагоні вважають, що активізація військ по обидва боки адмінкордону Криму загрожує новою ескалацією затяжного конфлікту, що охолодив стосунки між Росією і США до рівня "холодної війни", разом з тим ескалація бойових дій, якщо вона буде, навряд чи почнеться в цій географічній точці. Про це повідомляє американське видання The Wall Street Journal.
"Якщо почнуться важкі бої, найбільш ймовірні військові цілі будуть зосереджені на сході України – в Донбасі, а не у Криму", – вважає джерело в оборонному відомстві США.
Аналітик Пентагону переконаний, що бойовики можуть спробувати розширити підконтрольну їм територію з тим, щоб район колишнього Донецького аеропорту був поза досяжністю артилерії ЗСУ, або просунутися ближче в напрямку Маріуполя – для того, щоб артилерія окупантів могла накривати місто.
Окрім того, розвідка Пентагону зафіксувала переміщення військ ЗС РФ в анексованому Криму, проте поки американці не з'ясували, що саме відбувається: чи це звичайна ротація, чи накопичення контингенту.
Аналітики США, пише видання, "військовий авантюризм Кремля поки що працює", тому цілком можна очікувати від РФ продовження нинішньої агресивної стратегії.
Детально про розвиток подій читайте у спецтемі: ПРОВОКАЦІЯ РФ У КРИМУ
Як повідомляв 5.ua, сьогодні раніше, 12 серпня, українська розвідка повідомила про плани військового керівництва РФ влаштувати масштабні провокації по всій лінії розмежування в Донбасі.
10 серпня 2016 року, ФСБ РФ заявила, що у ніч на 8 серпня українські війська нібито спробували здійснити прорив у Крим. При цьому загинув російський військовий. Окрім того, у відомстві заявили, що у ніч на 7 серпня в районі Армянська була виявлена група диверсантів, які нібито були підіслані Міністерством оборони України і мали здійснити низку терактів. Через вдавану терористичну загрозу президент РФ Володимир Путін вже провів оперативну нараду з членами російського Радбезу.
При цьому в ЄС і НАТО заявили, що Москва не змогла надати доказів проти України. Президент Порошенко рекомендував Володимиру Путіну припинити "фантазувати" і почати виконувати міжнародні угоди.