Пентагон працює над планом врегулювання ситуації в Лівії

  Син Муаммара Каддафі - Саїф перейшов на бік повстанців і заявив, що його батько в жодному разі добровільно влади не віддасть. Про це повідомляє іранський телеканал "Пресс ТіВі".

  Тим часом Пентагон працює над планом врегулювання ситуації в Лівії. Найближчим часом військові обговорять його з президентом Сполучених Штатів Бараком Обамою. Аналітики не виключають можливості втручання у конфлікт американської армії. Поки що Білий Дім звернувся до Великої Британії, Італії та Франції з проханням об`єднати зусилля для припинення насилля у Лівії. Місцеві лідери племен і чільники опозиції формують широку коаліцію проти режиму Муаммара Каддафі. Рада безпеки Організації Об`єднаних Націй збирається на ще одне позачергове засідання.

  Лідери племен і представники опозиційних рухів Лівії зібралися в місті Аль-Байда, яке контролюють повстанці, щоби обговорити спільний план боротьби з владою. Із Завії, що за 50 кілометрів на захід від Тріполі, надходять повідомлення про напружені вуличні бої та підпали поліцейських відділків. В самій столиці поки що спокійно, її утримують лояльні до Каддафі армійські загони. За словами очевидців, місто Зуара повністю взяли під контроль антиурядові сили.

  Перший протестувальник: "Ми вимагаємо, щоби Муаммар Каддафі і його син виїхали з країни. Лівія має бути вільною та демократичною".

  Другий протестувальник: "Ми були змушені взятися за зброю. Міжнародна спільнота роками закривала очі на порушення прав людини в Лівії. Всі говорять про демократію, але коли нас почали вбивати - жодна країна не втрутилася".

  Президент США та прем`єр-міністри Італії і Великої Британії телефоном обговорили ситуацію в Лівії. За результатами наради оприлюднено документ, в якому зазначено - влада країни порушує всі міжнародні норми. Обама, Берлусконі та Камерон також попередили уряд Лівії, що він відповідатиме за свої дії та домовилися про постачання до регіону гуманітарної допомоги. Десятки тисяч людей чекають у лівійських портах і летовищах на евакуацію. Ті, хто повернувся додому, розповідають про хаос в країні.

  Колін Джонс, громадянин Великої Британії: "На вулицях багато загонів поліції та просто озброєних людей. Склалося таке враження, що влада Лівії більше не контролює ситуацію. Принаймні, у великих містах. В містечках та селищах було більш-менш спокійно".

  Члени ради Безпеки ООН сьогодні проведуть засідання, під час якого обговорять ситуацію в Лівії. Постійний представник Великої Британії наголосив, що Каддафі не зупинив придушення виступів прибічників опозиції і таким чином ігнорує вимоги міжнародної спільноти. Через це Лондон вимагає введення жорстких санкцій проти його режиму. Напередодні державне телебачення оприлюднило аудіозвернення лівійського лідера. В ньому він звинуватив терористичну групу Аль-Каїда в організації масових заворушень. Під час сутичок у Лівії, за різними даними, загинули від семисот до двох з половиною тисяч людей.

  Олександр Войтко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Українські РЛС можуть бути використані НАТО у рамках європейської системи ПРО, - Огризко
  Наступний матеріал
  Голова суду Москви: Вирок Ходорковському абсолютно законний
  Теги: