Пентагон і НАТО прокоментували скандальне відео за участі американських солдат

  Пентагон і НАТО прокоментували скандальне відео, на якому американські вояки паплюжать тіла убитих талібів. Військове командування обіцяє суворо покарати усіх, хто має стосунок до цієї зйомки. Розслідування - уже розпочали.

  "Жахливе, шокуюче, цинічне, обурливе, тривожне...". Такими епітетами розкритикувало військове командування США скандальне відео, що з’явилося у мережі інтернет. На ньому четверо військових, наймовірніше - американців - справляють малу потребу на тіла убитих талібів. Опісля - іще й непристойно жартують. Уже розпочалося слідство, що має встановити особи учасників відеозйомки.

  Карстен Якобсон, бригадний генерал міжнародних сил сприяння безпеці: "Важко сказати, який вплив матиме це відео у довготривалій перспективі, тому я не буду робити припущень. Але очевидно, така зйомка, і будь-яка діяльність подібного типу категорично суперечить моральним цінностям коаліційних сил, працює проти них. Цей випадок буде ретельно розслідуваний, учасники скандалу - будуть за нього відповідати".

  Прокоментував інцидент і речник радикального руху Талібан. Він заявив, що його товариші звикли до брутального поводження американців, тож навряд чи ця відеозйомка змінить ситуацію. Мешканці Афганістану - висловилися більш гостро.

  Перший мешканець Афганістану: "Усі ми, мусульмани, засуджуємо дії американських солдатів на цьому відео. Це проти ісламу, проти ролі, яку відіграє міжнародна спільнота. Ми хочемо, щоби комісія з Прав людини розслідувала ці брутальні дії і арештувала зловмисників".

  Другий мешканець Афганістану: "Американські солдати, що скоїли таке з тілами убитих мусульман - скоїли злочин. З цього моменту ми не хочемо бачити їх на нашій землі, нехай забираються звідси".

  Президент США іще торік улітку оголосив про поступове виведення із Афганістану американських військ, що воюють там уже десять років. До такого рішення спонукала загибель терориста номер один - Усами Бін Ладена. Вже у 2014-му контроль над безпекою має повністю перейти до місцевих служб. Військові США підкреслюють - їхня мета залагодити внутрішню нестабільність у країні. Штати воюють із радикальним рухом Талібан, хоча за сприяння ООН - боротьба може перерости у процес мирних переговорів. Вони стануть можливими, якщо таліби визнають конституцію Афганістану, розірвуть зв’язки із Аль-каїдою та роззброяться. 

  Нонна Стефанова, "5 канал"

  Попередній матеріал
  У Запоріжжі з`явився антисталінський білборд
  Наступний матеріал
  Понад 100 митців з усього світу представлять свої роботи на першому "Бієнале" в Києві
  Теги: