Партія покійної Бхутто посіла перше місце на виборах у Пакистані (РОЗШИРЕНО)

  Народна партія Пакистану, яку очолювала покійна Беназір Бхутто, набрала найбільше голосів на парламентських виборах. Утім, створити більшість самостійно їй не вдасться, тож політсила пропонує утворити коаліцію. Головна умова - там не буде прибічників чинного президента Первеза Мушаррафа. А якщо в парламенті опозиція набере дві третини голосів, то крісло під чинним президентом може похитнутися.

  Переконливу перемогу здобула опозиція на парламентських виборах у Пакистані. Волевиявлення, що переносили кілька разів, поставило під сумнів майбутнє президента Мушаррафа. Першими на перегонах стали дві опозиційні сили -  Пакистанська народна партія, яку очолювала покійна Беназір Бхутто, і політична сила іншого опозиціонера та екс-прем`єра Наваза Шарифа. За підрахунками експертів, НПП отримає 87 місць у парламенті. Партія Шарифа може розраховувати на 66 місць. Якщо дві провідні партії утворять коаліцію, у них буде більше половини місць у парламенті.

  Асіф Алі Зардарі, співголова Пакистанської народної партії: "На тепер рішення партії таке - ми не зацікавлені в жодному з тих, хто був у останньому уряді".

  Наваз Шариф, екс-прем`єр-міністр Пакистану: "Люди ухвалили свій вердикт. Мушарраф ніколи не розумів рішення людей. Він закривав очі на реальність, говорячи що піде тоді , коли люди цього захочуть. Ось люди і проголосували за те, чого вони хочуть".

  У тому випадку, якщо опозиції вдасться здобути дві третини мандатів, вони можуть спробувати оголосити імпічмент Мушаррафу, якого США вважають своїм головним союзником у боротьбі з тероризмом. Утім, всередині країни він украй непопулярний - Мушаррафа звинувачують у авторитаризмі та некомпетентності. Наваз Шариф уже пообіцяв знову оскаржити у суді  законність обрання Мушаррафа на посаду президента. Адже, на момент президентських виборів Мушарраф був також і головнокомандувачем, що суперечить пакистанському законодавству. Про-президентська партія, за попередніми результатами отримала лише 33 місця і вже визнала свою поразку.

  Чаудрі Шуджаат Хусейн, президент Пакистанської мусульманської ліги: "Від свого імені та від імені моєї партії я вітаю усіх тих, хто мав успіх на виборах. Ми приймаємо результати з відкритим серцем".

  США уже привітали Пакистан із результатами виборів та висловилися за формування у країні демократичного уряду за участі всіх помірних сил. Американські спостерігачі назвали вибори законними і такими, що викликають довіру. Опозиція пройшла до перемоги на хвилі народних симпатій після вбивства харизматичного політика Беназір Бхуто. Нинішнім переможцям доведеться не лише домовитися між собою та позбавитися політичних суперників, але й вирішувати наслідки піврічної політичної кризи, що цілковито паралізувала країну. Обидві провідні партії зустрінуться завтра, щоби розпочати коаліційний процес. Утім, якщо союз із Шарифом не складеться, Пакистанська народна партія може знову відкрити двері для партії президента.

  Тетяна Олійник, 5 канал

  Попередній матеріал
  Вибори у Вірменії: Серж Саркісян набирає майже 53%
  Наступний матеріал
  Поліція Швейцарії знайшла викрадені шедеври біля божевільні
  Теги:
  Loading...