Парламентські вибори в Єгипті

  Парламентські вибори в Єгипті. Вперше після відставки Хосні Мубарака - мешканці країни обирають нову законодавчу владу. Голосуватимуть у три етапи. Процес триватиме - майже півроку і завершиться - аж у середині березня. Найімовірнішими переможуцями на виборах аналітики вважають ісламістський рух Брати-Мусульмани.

  Нинішній день єгипетські газети - називають історичним. Вперше з моменту повалення режиму Хосні Мубарака - мешканці країни йдуть на вибори. Обирають новий парламент країни. Саме від рішень майбутніх законодавців залежить, якою буде нова конституція і як Єгипет розвиватиметься далі. До дільниць - від самого ранку вишикувалися довжелезні черги.

  Єгиптянка: "Я прийшла сюди, бо відчуваю, що зараз мій голос дійсно має значення і може щозь змінити. До революції, до виборів мало хто ставився серйозно, адже попередня влада не дослухадася до потреб людей. А зараз я гадаю, що можу зробити щось для своєї країни, задля подальшого розвитку демократії".

  Єгиптянин: "Я обов`язково піду голосувати, адже це історичні вибори. Вони допоможуть зробити нашу країну стабільнішою, заможнішою і безпечнішою".

  Втім, так оптимістично - налаштовані далеко не всі єгиптяни. Вже півтора тижні - у країні не вщухають протести. На каїрській площі Тахрір залишаються сотні демонстрантів. Вони звинувачують тимчасовий військовий уряд у небажанні передавати владу цивільним. А своїх прибічників закликають - бойкотувати вибори, допоки на чолі держави залишаються військові. Представники військової ради, своєю чергою заявили: армія простежить за безпекою на дільницях, а протести - не зможуть завадити проведенню виборів.

  Махмуд Атеф, протестувальник: "Я голосувати - не піду, бо не бачу достойного кандидата. Є буквально кілька осіб, вартих уваги, переважно у списках Братів-Мусульман. Але цього недостатньо, щоби зробити вибір".

  Хатер Ахмед, протестувальник: "На виборчих дільницях - можна побачити чимало символів партій та імен. Але чіткої програми дій - жодна з політичних сил не пропонує. Тож голосувати я не буду - не маю достатньо інформації, щоби зробити вибір".

  Парламентські вибори у Єгипті - тривалий процес. Нині депутатів нижньої палати парламенту обирають лише дев`ять з двадцяти семи провінцій країни. Попереду два етапи голосування. А потому, ще вибори депутатів до верхньої палати. Тож остаточний склад найвищого законодавчого органу держави - стане відомий не раніше березня. Втім, більшість аналітиків - згодні: найбільшою підтримкою у Єгипті натепер користується ісламістський рух Брати-мусульмани. Його діяльність за правління Мубарака була заборонена. А після революції - ісламісти перетворилися на потужну політичну силу з дедалі більшою кількістю прибічників. 

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Без радіо-новин залишилися мешканці Греції
  Наступний матеріал
  ЛАН запроваджує суворі економічні санкції проти Сирії
  Теги: