Парламентські вибори в Пакистані закінчилися (РОЗШИРЕНО)

  Парламентські вибори в Пакистані закінчилися. Участь у них беруть півсотні партій та незалежних кандидатів. Явка низька - люди бояться терактів. Вони не вщухають в країні тривалий час, а з початком виборчого процесу ситуація ускладнилася.

  Саме через вибухи, в яких загинула лідер опозиції Беназір Бухтто, відкладали і самі вибори - заплановані вони були на початок січня. Народну Партію, яку зараз очолюють син та чоловік екс-прем`єрки, вважають фаворитом перегонів.

  Пакистанці не поспішають обирати парламент: до закриття дільниць лише 2 години, а проголосували тільки 15 відсотків виборців. Пакистанці бояться терактів, і це попри те, що порядок цього дня охороняють близько півмільйона правоохоронців. Врешті без насильства не минається. На одній з виборчих дільниць довелося припинити голосування, через стрілянину двох ворожих угруповань.

  Ріаз Ахмет, виборець: "Я сподіваюся, що наше волевиявлення мине спокійно, без вибухів та інших інцидентів".

  Роберт Вірсінг, оглядач з США: "Я відвідував декілька виборчих дільниць, щоб переконатися, що голосування відбувається чесно та прозоро. Однак на вибори прийшло дуже мало людей. Я сподіваюся, що після обіду прийде більше".

  За мандати змагаються півсотні партій та незалежні кандидати. У Національній асамблеї - 272 місця, 60 із них гарантовано віддадуть жінкам. На кожне з парламентських крісел претендують восьмеро політиків. Ще більше охочих - стати депутатами у провінціях: на 500 крісел - вдесятеро більше претендентів.

  Люди: "Якщо буде воля Божа, то вибори відбудуться чесно та прозоро. Нашій країні потрібен прогрес. Пакистан може дуже багато."

  Згідно з попереднім опитуванням, найбільше голосів отримає Пакистанська народна партія, яку колись очолювала Беназір Бхутто. Друге місце може посісти Пакистанська мусульманська ліга Наваза Шарифа. Пропрезидентська партія з такою ж назвою може отримати третє місце.

  Попередній матеріал
  10 моряків врятували неподалік Нової Зеландії
  Наступний матеріал
  У Франції затримали 33 підозрюваних в організації масових заворушень
  Теги:
  Loading...