Парламент Косова зібрався на вирішальне засідання

  Косовський парламент зібрався на вирішальне засідання. Албанці сподіваються, що вже за кілька годин він проголосить незалежність краю від Сербії. Якщо Косово таки оголосить себе самостійним - одержить власну конституцію, прапор та армію. Окрім того, косовари сподіваються на участь у міжнародних організаціях.
  Косовські албанці вітають незалежність уже зараз. Цієї ночі попри морозну погоду, у центрі Приштіни зібралися тисячі людей. Лунали автомобільні клаксони, майоріли прапори Косова, Сполучених Штатів та Євросоюзу. Народне гуляння тривало до ранку. Зараз люди знову виходять на вулиці.

  Тим часом, у сербській столиці - Бєлграді - уже готуються протистояти незалежному Косову. Серби не вИзнають державності краю та не допустять його до членства в ООН. А проти держав, що визнають незалежне Косово, готуються дипломатичні демарші. Щодо ж самого буремного краю - йому Бєлград плануе  обмежити постачання харчів та палива.

  Бакі Яшарі, музикант: "Ми готуємося зіграти на святковому концерті сьогодні ввечері. Коли він розпочнеться, точно невідомо, та, кажуть - одразу після проголошення незалежності. Це велика честь для нашого оркестру!"

  Сейді Яха, мешканець Косова, албанець: "Я не вірю, що це нарешті станеться! та Косово має право на незалежність - як і будь-яка інша держава".

  Радміла Костіч, мешканка Косова, сербка: "Я і мої друзі залишимося у Косові, що б не сталося. Нам нема куди їхати, та ми й не хочемо. Ми будемо тут до кінця!"
  Попередній матеріал
  60 людей загинули внаслідок теракту в Афганістані
  Наступний матеріал
  50 данців заґратували за участь у масових безладах
  Теги:
  Loading...