Парламент Косова розпочав процедуру проголошення незалежності

  Парламент автономного краю Косова розпочав проголошення незалежності від Сербії. Спікер зачитає декларацію суверенітету, після чого депутати проголосують у відкритому режимі: вони по черзі підніматимуть руки на знак згоди або незгоди з відокремленням від Сербії. Усю процедуру проголошення у прямому ефірі транслюватиме місцеве та західне телебачення.
  В очікуванні на проголошення незалежності під стінами парламенту - Косовської Скупщини - ще зранку зібралися тисячі косоварів. Вони вже розпочали святкування - з музикою, танцями і співами. Усе Косово прикрасили червоними албанськими прапорами з двоголовим чорним орлом посередині. Водночас символи нової держави - прапор, гімн і герб депутати затвердять лише сьогодні.

  Листи для урядів усього світу з проханням визнати незалежність краю вже підписав Прем`єр-міністр Косова Хашим Тачі. Їх отримають 192 країни, зокрема й найзатятіший противник відокремлення краю - Сербія. 

  У Белграді зі спеціальним зверненням до народу має виступити прем`єр-міністр країни Воїслав Коштуниця, який висловить офіційну позицію країни на самовідділення автономного краю.

  Незалежність Косово не визнаЮть також ООН і Росія. Втім, "ЗА" виступає Євросоюз. 
  Попередній матеріал
  50 данців заґратували за участь у масових безладах
  Наступний матеріал
  У КНДР стратили жінок та дітей за спробу втечі
  Теги:
  Loading...