Парламент Греції надав вотум довіри новому уряду країни

  У Греції - новий уряд. Щойностворений кабінет міністрів на чолі з прем`єром країни, Георгіосом Папандреу, отримав вотум довіри від парламенту. Таким чином, депутати відкрили шлях черговим скороченням держвитрат. Нову економічну програму уряд планує ухвалити вже за тиждень.

  Єдності щодо підтримки нового уряду Папандреу грецькі депутати не продемонстрували. Спочатку були тривалі і напружені дебати. Частина опозиціонерів навіть полишила сесійну залу на знак протесту. Обговорення затягнулося далеко за північ. За результатами голосування, "за" вотум довіри новому урядові висловилися усього 155 із трьох сотень депутатів.

  Георгіос Папандреу, прем`єр-міністр Греції: "Щоб вижити - необхідно боротися. Щоби вийти з кризи - нашій країні доведеться піти на певні жертви. Ми започаткували низку важливих змін, які приведуть нас до кращого майбутнього. Цей шлях - довгий і непростий, але разом ми впораємося. У кінці цього тонелю є світло".

  Опозицію такі заяви не переконали. Про свої сумніви депутати заявили з високої трибуни.

  Алексіс Ціпірас, лідер Коаліції лівих рухів та Екологічної партії: "Попередній уряд зазнав невдачі у боротьбі з економічними негараздами. Незрозуміло, яким чином новий кабінет збирається досягти успіху, адже він планує продовжувати політику попередників".

  Поки депутати вирішували долю нового уряду, під стінами парламенту зібралися тисячі протестувальників. Новини про затвердженя нового уряду вони сприйняли з розчаруванням. Кількасот найактивніших спробували прорвати поліцейські кордони, коли депутати виходили. Щоби уникнути заворушень, правоохоронці розігнали натовп сльозогінним газом.

  Протестувальник: "Усі ми - обурені. Прості люди відчувають розчарування і зневіру. У майбутньому ніяких суттєвих покращень не передбачається".

  Протестувальник: "Я вважаю, що реагувати і активно діяти у нашій ситуації мають якомога більше людей. Ми повинні показати політикам, що ми - народ, громадяни, і готові відстоювати свої позиції".

  Підтримка нового уряду з боку грецьких депутатів була однією з передумов, за яких МВФ та ЄС згодні надати Греції новий транш кредиту - 12 мільярдів доларів. Також кабмін повинен ухвалити програму скорочення державних видатків майже на 30 мільярдів євро і запровадити низку економічних реформ. Якщо Греція не отримає зовнішньої фінансової допомоги - країні загрожує банкрутство. А це, на думку аналітиків, може створити небезпеку для економік щонайменше п`яти країн ЄС - Португалії, Ірландії, Бельгії, Італії та Іспанії.

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В Україні вшанували пам`ять загиблих під час війни
  Наступний матеріал
  У Сирії розстріляли антиурядові виступи - щонайменше 7 загиблих
  Теги: