Парламент Франції розглядає скандальну пенсійну реформу

  Остаточну версію пенсійної реформи ухвалила Верхня палата Французького парламенту. Попереду - голосування в нижній палаті - Національних зборах. Очікують, що там реформу теж ухвалять. А отже - пенсійний вік у Франції таки зросте з 60 до 62 років. Профспілки готуються до загальнонаціонального страйку.

  Після тижнів переговорів та протестів французький Сенат таки ухвалив остаточний текст пенсійної реформи. "За" проголосували 177 депутатів, "проти" - 151. Повторити результати готуються у середу в Нижній палаті, в Національних зборах.

  Жак М`яр, депутат нижньої палати: "Альтернативи немає. В усій Європі пенсійний вік відсувають до 66-ти, а то й 68-ми років".

  Ерік Верт, міністр праці: "Голосування відбулося, тож пенсійна реформа набирає чинності. Час протестам спинитися - адже реформа поступово набуває чинності закону".

  Інакшої думки - противники реформи. У вівторок у Франції мітингували студенти. Вони вірять, що закон все ще можна відвернути.

  Студент: "Історія свідчить - навіть якщо проект стає законом, все можна повернути назад. Так було у 2006-му. І може статися тепер - коли чимало французів опираються реформі".

  Студент: "Не дивіться, що нас усього сотня - решта не змогли прийти через роботу. Мусять підробляти на канікулах - щоби було що їсти наприкінці місяця".

  Мітинги студентів у Ексі-ан-Провансі, Ліоні, Марселі, Тулузі, Парижі та Сен-Дені й багатьох інших містах були не надто людними, але гучними.

  Французькі студенти підхоплюють естафету в страйкарів, яких примусом і переговорами повертають до роботи. Станом на вівторок розблокували всі нафтосховища та 5 із 12 переробних заводів. Після двотижневої перерви поновили роботу комунальники у Марселі. Втім, працівники місцевого порту продовжили страйк. Так само і їхні колеги у Гаврі.

  Жан-П`єр Бел, сенатор, соціаліст: "Це ще не кінець історії, Саркозі поплатиться політичним рейтингом. Він не дослухався до потреб свого народу. А президент Франції мав би бути відкритим до всіх точок зору".

  Жан-Луї Б`янко, депутат нижньої палати, соціаліст: "Уряд робить величезу помилку. У такій країні, як Франція, не можна приймати рішення, що суперечить волі 70-ти відсотків французів".

  Дані опитувань, що свідчать про непопулярність пенсійної реформи, відомі всій Франції та її президентові. Так само - і падіння його рейтингу до небувалих 29-ти %. Але ховати політичну фігуру Ніколя Саркозі не поспішають. Проштовхнувши реформу і утримавши країну від заворушень він ще може виграти - якщо не в очах співвітчизників, то - принаймні іноземних колег.

  Ксенія Новікова, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Епідемія холери дісталася столиці Гаїті
  Наступний матеріал
  Містами світу прокотилась яскрава рекламна акція акція нового серіалу про зомбі
  Теги: