Епідемія холери дісталася столиці Гаїті

  Холера дісталася столиці Гаїті - Порт-о-Пренса. У кількамільйонному мегаполісі зареєстрували перші випадки хвороби. І хоча уряд країни повідомляє про зростання кількості пацієнтів, які видужали, чимало з них повертаються до шпиталів знову і знову. Владу звинувачують у приховуванні справжнього масштабу епідемії.

  Інфекцію до столиці занесли переселенці з переферії. Перших п`ятьох уражених вже ізолювали, тож медики сподіваються запобігти поширенню пошесті. Але якщо епідемія таки спалахне - шпиталі Порт-о-Пренса зможуть прийняти сто тисяч пацієнтів - заспокоюють в уряді. Проте опозиція закликає не вірити владі і закидає їй спотворенні даних про темпи поширення хвороби.

  Вікліф Джин, колишній кандидат у президенти Гаїті: "Я приїхав до Гаїті і на власні очі побачив, що статистика не відповідає реальній картині. Епідемія просувається країною дуже швидко - як лісова пожежа. Без допомоги міжнародної спільноти і концентрації всіх внутрішніх ресурсів, може статися величезна трагедія - така ж, як січневий землетрус".

  Кілька лікарень повідомили про випадки повторної шпиталізації пацієнтів. Деяки види медикаментів виявилися безсилими проти холери. Фахівці зараз встановлюють причини неефективності частини антибіотиків.

  Неліт Пол, хворий: "Я повертався до шпиталю вже двічі. Цього ранку мені знову стало зле. П`ю ліки - симптоми зникають на деякий час, а потім знову з`являються".

  Майже півтора мільйона людей, в антисанітарних умовах, досі мешкають у Порт-о-Пренсі в наметових таборах, куди їх переселилди після нищівного землетрусу у січні цьогоріч. Тепер на Гаїті чекає нове випробування. Епідемій холери в країні не фіксували упродовж останніх п`ятдесяти років.

  Олександр Войтко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Киргизстані переглядають результати виборів
  Наступний матеріал
  Парламент Франції розглядає скандальну пенсійну реформу
  Теги: