Папа Римський зустрічається сьогодні з лідерами інших релігій та конфесій

  Папа Римський Бенедикт 16-тий зустрічається сьогодні з лідерами інших релігій та конфесій. Уже побачився з німецькими мусульманами, а в ці хвилини - його вітають у протестантському місті Ерфурт. Саме там 500 років тому жив і навчався церковний реформатор Мартін Лютер.

  До візиту Папи Римського містечко Ерфурт, що на сході Німеччини, підготувалося заздалегідь. Більшість тамтешнього населення - чи то протестанти, чи то атеїсти, але у крамницях - уже продаються сувенірні листівки із зображеннями католицького Папи, а на центральній площі - зводять сцену для меси.

  Майак Массопост: "З одного боку, я радію за місто, з іншого -  трохи боюся навали туристів. Ну ще й трохи дивно бачити Папу - у нас католиків небагато".

  Ангеліка Кюстнер: "Мені особисто байдуже, я не віруюча. Але багато моїх знайомих - дуже раді".

  Під час візиту до Ерфурта Бенедикт 16 відвідає монастир, у якому жив реформатор Мартин Лютер. Рівно 500 років тому - тоді ще як католицький ченець - саме звідси він вирушив на прощу до Рима. По поверненню - вражений побаченим - Лютер закликав до Реформації церкви. За півтисячоліття потому - в Німеччині лютерани становлять майже 30% населення. Католиків - приблизно стільки ж.

  Ангеліка Фібек: "Для нашого міста -  це дуже важлива подія. На жаль я працюватиму у п`ятницю".

  Перед візитом до лютеранського міста - Бенедикт 16 зустрівся в Берліні з мусульманами. Чотиримільйонну громаду (це - майже 5% населення Німеччини) представляли 15 учителів та богословів.

  На відміну від релігійних лідерів, світська частина Німеччини зустрічає Папу не так радісно. Напередодні - у перший день візиту Понтифіка  - 9 тисяч активістів потестували на вулицях Берліна. 

  Ута Ранке-Хайнеман, теолог: "Злочини священиків проти дітей - страшні і неприпустимі, а Папа їх покриває".

  До протесту долучилися жертви сексуальних злочинів, учинених священиками, представники сексуальних меншин та ... депутати. Їх обурила промова Понтифіка у стінах Рейхстагу. Мовляв - релігійному лідеру нема чого  виступати у світській установі. Але їм пояснили - Бенедикта 16го запросили як главу держави Ватикан.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Грецькі транспортники продовжили страйк на ще одну добу
  Наступний матеріал
  Кінець багатовіковій традиції у Каталонії
  Теги: