Папа Римський виступив у Бундестазі

  Богослужінням на Олімпійському стадіоні у Берліні завершує перший день візиту Бенедикта XVI до Німеччини. Меса відбувається у ці хвилини. До того понтифік виступив у німецькому парламенті. Цю подію уже назвали історичною. Ніколи раніше голова римо-католицької церкви не виступав у Бундестазі. Папа Римський говорив про зникнення релігії із життя та політики. Близько сотні депутатів промову - бойкотували.

  Третій - і найважчий візит до Німеччини Бенедикт XVI розпочав із зустрічей з політиками. З Крістіаном Вульфом понтифік спілкувався у резиденції Бельв`ю. Тема розмови - втрата релігійності у людей - і у Німеччині, і назагал у світі. Про економіку та нагальні проблеми у Євросоюзі Папа говорив із Ангелою Меркель.

  Ангела Меркель, генеральний канцлер Німеччини: "Ми обговорювали з понтифіком проблеми Європи. Це питання дуже цікавить Папу. У розмові я наголосила, що європейська уніфікація дуже важлива для Німеччини. Вона означає багатство, демократію і свободу. Католицька церква, яка є всесвітньою церквою - добре це розуміє".

  Крістіан Вульф, президент Німеччини: "Святий отче, ви приїхали на Батьківщину, ви приїхали додому. Архієпископ і ціла Німеччина щасливі, що ви прийняли наше запрошення і будете гостювати у наступні дні".


  Не так приязно зустрічають понтифіка представники громадських організацій. Протести влаштували у центрі Берліна, на Потцдамер Плятц. Тут встановили велетенську ляльку монахині із різкою у руках та написом - "Більше ніколи!". Більшість протестувальників - захисники секс-меншин, а також ті, що постраждали від насильства з боку представників церкви.

  Бойкотували понтифіка і близько сотні депутатів парламенту. Переважно - це опозиційні соціал-демократи і зелені. Виступ папи вони розцінили як порушення світських засад держави. На місцях відсутніх депутатів сиділи запрошені гості. Виступ понтифіка - назвали історичним - голова римо-католицької церкви ніколи не виступав у Бундестазі. Говорив понтифік про те, що релігію незаслужено викреслюють із етичного та політичного життя.

  Бенедикт XVI, Папа Римський: "Свою свободу людина не може творити сама, адже вона - не сама себе створила. Людина - це безтілесний дух, але це і природа. І дух людини діє правильно, якщо дбає про цю природу, прислухається до того, ким він є, і приймає себе. Лише так людина може бути насправді вільною".

  Перший день візиту понтифіка до Німеччини завершує меса на Олімпійському стадіоні у Берліні. За наступні три дні візиту папа відвіддає іще три міста, де зустрінеться із католицькими та протестантськими громадами.

  Нонна Стефанова, 5 канал

  Попередній матеріал
  В Афінах протестували освітяни та страйкували транспортники
  Наступний матеріал
  Платіні: Україна та Польща впоралися з підготовкою до Євро-2012
  Теги: