Папа Римський схвалив використання презервативів

  Заява Папи Римського Бенедикта XVI щодо використання презервативів викликала бурхливу реакцію серед віруючих-католиків усього світу. Нагадаємо, у інтерв`ю німецькому журналу понтифік назвав прийнятним для католиків використання презервативів, як запобіжного заходу від СНІДУ та інших хвороб.

  Віряни-католики з усього світу здебільшого називають позицію понтифіка щодо використання презервативів кроком у вірному напрямку. На їх думку, заява Папи свідчить: католицька церква оновлюється і готова до випробувань сьогодення.

  Монахиня, Британія: "Хоч я не вважаю використання презервативів виправданим з моральної точки зору, гадаю, що у даному випадку до питання слід підходити практично. Якщо презервативи можуть запобігти захворюванням і стражданням людей - значить вони мають право на існування".

  Парафіянка, США: "Я абсолютно згодна з тим, що сказав Папа. Його підтримує і наш кардинал Дональд Вуерл. Вони дуже освічені люди, гарно обізнані із світовими проблемами. Я дуже ними пишаюся".

  Найбільш бурхливу реакцію заява Папи викликала у Кенії - країні, у якій, за даними медиків, хворіє на СНІД понад мільйон людей. Статистика засвідчила: кількість інфікованих на СНІД у країні знизилася на 60 відсотків за п`ять років, відколи уряд почав кампанію соціальної реклами на підтримку безпечного сексу.

  Парафіянин, Кенія: "Гадаю, лідери католицької церкви нарешті усвідомили, що часи міняються, і церква не може не мінятися разом з ними. Сьогоднішні проблеми не можна вирішувати за допомогою вчорашніх способів. СНІД - наша реальність, я, думаю, Папа нарешті це усвідомив".

  Офіційний Ватикан заявив: нічого революційного Бенедикт XVI не сказав. Вірян закликали не перебільшувати важливість висловлювань Папи з цього гострого питання. Тим більше, що контрацепцію католицька церква продовжує засуджувати. Втім, навіть у Ватикані визнають: вперше Папа Римський висловився на "гарячу тему" неофіційно, і думка його різко змінилася порівняно з минулими заявами. Адже ще минулого року, під час подорожі до Африки, понтифік твердив, що презервативи не лише не зупиняють СНІД, а навіть сприяють його поширенню.

  Олена Хоменко 5 канал.

  Попередній матеріал
  Для Дніпропетровська можуть створити браму-оберіг [відео]
  Наступний матеріал
  В Китаї відбулась виставка новітніх технологій
  Теги: