grehu.net

Папа Римський назвав Гузара одним з найшанованіших моральних авторитетів

  Колишній глава Української греко-католицької церкви був "одним із найзначніших моральних авторитетів", зазначив понтифік. Гузара поховали сьогодні, 5 червня, у крипті Патріаршого собору Воскресіння Христового в Києві

  Папа Римський назвав померлого кардинала Любомира Гузара, який раніше очолював Українську греко-католицьку церкву (УГКЦ), "одним із найзначніших та найбільш шанованих моральних авторитетів" останніх десятиліть. Про це Франциск І написав у своєму листі до нинішнього очільника УГКЦ верховного архієпископа Святослава Шевчука, повідомляє видання DW.

  Про вагу морального авторитету покійного священнослужителя свідчить також і та кількість людей, які провели його в останню путь, зазначив Папа Римський.

  Франциск І вказав на те, що Любомир Гузар спромігся не лише вивести УГКЦ з підпілля, до якого її змушували гоніння, а й подарував їй нову радість від віри. Покійний, попри поважний вік та постійні хвороби, був "навчителем мудрості", особливо щодо скривджених та тих, хто страждав, зазначив Папа Римський. Багато українців, попри конфесійні розбіжності, завдяки померлому екс-предстоятелю українських греко-католиків почувалися потрібними та втішеними, додав Франциск І. На думку понтифіка, сам Гузар був "палким українцем" з людською теплотою та надзвичайною прихильністю до молоді.

  Попередній матеріал
  В Афганістані бойовики застрелили трьох охоронців губернатора провінції
  Наступний матеріал
  Україна й Таїланд підписали договір про правову допомогу в кримінальних справах
  Loading...

  Заупокійна Літургія і Чин погребіння Блаженнішого Любомира Гузара

  У Києві триває церемонія прощання із Блаженнішим Любомиром Гузаром – відео

  Фото: У Києві прощаються із Блаженнішим Любомиром Гузаром

  У Київському Патріаршому соборі триває прощання із Блаженнішим Любомиром Гузаром

  Тіло Любомира Гузара привезли до Києва

  "Укрпошта" створила спеціальний штемпель на честь Блаженнішого Любомира Гузара