Паніка в Римі через пророцтво про землетрус

  Паніка охопила Рим. На роботу не вийшли тисячі мешканців міста. Люди виїжджають зі столиці, оскільки бояться землетрусу, який спрогнозував на 11 травня сейсмолог-самоук Рафаель Бенданді.

  Він спирався на власну систему астрономічних розрахунків. Попри те, що офіційна наука відкидає цю теорію, один з його прогнозів усе-таки здійснився 1923-го року. Тоді внаслідок землетрусу загинули близько тисячі людей. Цього разу мерії Рима довелося відкрити гарячу лінію, щоби заспокоїти громадян.

  Зазвичай велелюдний Рим зараз спустошений. Люди не вийшли на роботу. Кожен п`ятий учень не прийшов до школи, хоча директори навчальних закладів попереджали, що відсутність вважатимуть за прогул. Не працюють крамниці та деякі приватні заклади. Мешканці італійської столиці налякані пророцтвом сейсмолога Бенданді про те, що саме 11 травня Рим зітре з лиця землі землетрус.

  Шуман, продавець: "Вони усі тікають з Рима, перелякані прогнозами про землетрус. Такі вони забобонні - італійці".

  Леонардо Маззі, власник крамниці: "Це просто неймовірно. Місто безлюдне. Люди виїжджають".

  Міська влада щосили намагається вгамувати паніку. Газети друкують спростування прогнозів Бенданді, який помер 1979 року, у віці вісімдесяти шести років. Сучасні сейсмологи наголошують: він не міг наперед напророчити землетрус із такою точністю. На державних телеканалах виходять в ефір спеціальні програми - закликають до спокою. У мерії працює гаряча лінія.

  Вітторіо Гіансанті, постачальник: "Люди налякані землетрусом. Але, ви ж бачите - нічого не коїться. Жодних поштовхів".

  У пам`яті італійців ще не загоївся біль від попереднього землетрусу. У 2009-му році підземні поштовхи зруйнували провінцію Абруццо, де найбільш постраждало місто Аквіла. Загинули триста людей. Тоді інший науковець - Джанпауло Джуліані - за кілька днів попереджав про лихо. Проте до нього не дослухалися. Цього разу римляни перестраховуються: їдуть подалі від столиці.

  Ганна Ільїних, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Печерському суді столиці триває розгляд скарги Тимошенко
  Наступний матеріал
  Ірина Луценко: стан екс-міністра набагато гірший, ніж твердить ГПУ
  Теги:
  Loading...