Палестинці відзначають день "накба" [відео]

  Палестинці відзначають день "накба", тобто катастрофи. Так вони називають утворення держави Ізраїль. Сотні палестинців напередодні вийшли на демонстрації. Вони вимагали утворення незалежної Палестини.

  Мітинги з вимогою незалежності - відбулися по обидва боки кордону Палестинської Автономії та Ізраїлю. У Єрусалимі - мітингувальники побилися з поліцією. Затримали 21 людину. У місті Білін на Західному березі Йордану - протестувальники тримали гігантські ключі. Вони символізувати будинки, утрачені палестинцями під час війни 1948-го року. На контрольному пункті, що відділяє сектор Ґази - сталися сутички між палестинцями та ізраїльськими солдатами. Мітингувальники - кидали каміння, війська у відповідь - застосували сльозогінний газ і водомети.

  Акції протесту відбулися і в сусідніх країнах, де мешкає багато біженців із Палестини. В Єгипті - кілька сотень людей зібралися під стінами ізраїльського посольства. Люди скандували "ми ніколи не покинемо тебе, Палестино!". Мітинг організували - за допомогою соцмереж.

  Протестувальник: "Наша головна вимога - повернути права людям. Палестина від моря до річки - належить палестинцям, нашим братам та сусідам".

  У Південній Шоуні, що в Йорданії - зібралися понад 5 тисяч мітингувальників. Із палестинськими прапорами вони вимагали можливості повернутися на свої історичні землі, з яких були змушені утекти. У Йорданії - мешкає найбільша палестинська громада, це майже 2 мільйони людей.

  Хамзех Мансур, лідер Фронту ісламської дії: "Ми маємо невід`ємне право на повернення територій. Батьки передаватимуть це право синам і онука".
   
  До утворення держави Ізраїль палестинські території - належали Великій Британії. У 1948 році Ізраїль проголосив частину цих територій - своїми. Це стало приводом для початку арабо-ізраїльських воєн, що тривали до кінця 60-тих років. Сотні тисяч палестинців - були змушені залишити свої помешкання. Ще й дотепер невизначеним лишається статус Єрусалима. І євреї, і палестинці вважають його столицею своєї держави. Однак, міжнародна спільнота - цього не визнає.

  Попередній матеріал
  Сьогодні - фінал "Євробачення-2011"
  Наступний матеріал
  Депутати пропонують перевиховувати засуджених молитвою [відео]
  Теги: