Депутати пропонують перевиховувати засуджених молитвою [відео]

  Перевиховувати засуджених за допомогою молитиви пропонують у профільному комітеті Верховної Ради. Депутати запевняють, головне завдання правоохоронців - не позбавити людину волі, а перевиховати її. Такого результату можна досягти за допомогою церкви, підтверджують у державній пенітенціарній службі. І пропонують священнослужителів - як штатну одиницю - найняти у кожну колонію.

  Негуманно та жорстоко карають засуджених в Україні. Такий висновок зробили депутати Верховної Ради, щойно порадилися зі священиками за круглим столом. Пропонують виправляти ув`язнених молитвами. А державну систему покарань, кажуть, давно слід переробити.

  Віктор Швець, голова комітету ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності: "Вона ще застаріла, вона ще носить радянський характер, і вона не враховує інтереси і права і свободи великої кількості людей. Вона є жорстка, негуманна, і така, шо не є ефективною".

  Церковний метод перевиховання одразу ж вирішили випробувати. До чоловічої колонії суворого режиму везуть мощі з Києво-Печерської лаври. Тут уже черга охочих преклонитися. В`язні кажуть - на умови забезпечення доступу до духовних потреб - не скаржаться.

  Борис Шевченко, ув`язнений: "Тут есть и синагога для иудейского народа, есть и православный храм, есть протестанский дом молитвы, все потребное для человека есть".

  До храму ув`язнені ходять організовано і за розкладом. Утім вірян у колонії лише 20 відсотків, розповідає священик. Приїздить він туди не часто - охочих щиро сповідатися, каже, одиниці. 

  Отець Петро, священик Гостомельського Свято-Покровського храму: "Бывает такое слушаешь, такие грехи, что об этом никто не знает, но об энельзя никому сказать, потому что это грех как Иуде вменяется".

  Поки депутати пропагують облаштування церков у всіх виправних закладах, ув`язнений Володимир знайшов власний спосіб спокутування гріхів. Він розмальовує один із корпусів колонії.

  Володимир Бакланов, ув`язнений: "Это фреска или панно, масло. Тема - Украина, на котором будет изображена природа, наш любимый родной край для людей, отбывающих здесь наказание".

  Володимир переконаний, до церкви за очищенням і перевихованням ходити необов`язково - каже у колонії виправитися можна лише за власного бажання.

  Юлія Фінгарет, Сергій Клименко, 5 канал

  Попередній матеріал
  Палестинці відзначають день "накба" [відео]
  Наступний матеріал
  У Тель-Авіві вантажівка протаранила натовп - є загиблі
  Теги: