Пакистан готується до президентських виборів (РОЗШИРЕНО)

  Пакистан готується до президентських виборів. Завтра чільника країни обиратимуть депутати провінційних та національного парламенту. Минулого місяця президент Мушарраф полишив посаду і зараз на найвищу посаду у країні претендують три кандидати – двоє провладних політиків та колишній суддя Верховного суду.
  За кілька днів до виборів у Пакистані неспокійно. Масові протести спричинила спецоперація американських військових на заході країни. Військові проводили антитерористичний рейд, але унаслідок їхніх дій загинули 15 місцевих мешканців, більшість із них - жінки та діти. Окрім того, невідомі здійснили замах на прем’єра Пакистану Юсуфа Гілані. Кортедж посадовця обстріляли, однак ніхто не постраждав. Також другий день країною ширяться протести адвокатів, які звинувачують одного з кандидатів у президенти – Асіфа Зардарі – у невиконанні передвиборних обіцянок.

  Шах Махмуд Куреші, Міністр закордонних справ Пакистану: "Ми дуже занепокоєні останніми подіями у нашій країні. Ми різко засуджуємо Сполучені Штати, які наказали своїм військовим перетнути наш кордон та вбивати наших громадян. Так само нас дуже непокоять непоодинокі випадки насильства, які спалахують у країні".

  Уже завтра члени парламентів чотирьох пакистанських провінцій та двох палат національного парламенту повинні обрати нового президента. Загалом голосуватимуть сім сотень депутатів. На президентське крісло претендують три кандидати – чоловік загиблої Беназір Бхутто – Асіф Зардарі та генеральний секретар Пакистанської мусульманської ліги – Мушахід Хуссейн. Їхні партії входять до коаліції.  Є ще один претендент - це колишній суддя Верховного суду – Саєд Заман Сіддікі. За словам аналітиків, найбільше шансів на перемогу має саме Зардарі.

  Талат Масуд, аналітик: "Зардарі повинен довести, що готовий вести країну у майбутнє без огляду на минуле. Він є вагомою політичною постаттю, яка керує найбільшою партією у парламенті. Його багато критикують, але не рахуватися з ним – неможливо".

  Асіф Алі Зардарі справді неоднозначна постать. Після загибелі Беназір, рада Пакистанської народної партії обрала своїм керівником її сина, однак до його повноліття обов’язки глави партії виконує батько Асіф. За часів першого прем’єрства Беназір, Асіфу часто закидали корупційні махінації та витрачання державних коштів на свої розваги. Коли опозиціонерка готувалася до парламентських виборів, чоловік її не підтримував та не супроводжував. Однак коли її не стало, Зардарі змушений був продовжити справу своєї дружини.
  Попередній матеріал
  Кількість жертв урагану на Гаїті сягнула 136
  Наступний матеріал
  У ВР зареєстровано законопроект, який уможливлює махінації з нерухомістю
  Теги:
  Loading...