У ВР зареєстровано законопроект, який уможливлює махінації з нерухомістю

  Міняю стару квартиру на нову: ошукання та примусове виселення можливе. В Парламенті зареєстровано законопроект, який практично дозволяє вітчизняним інвесторам в односторонньому порядку виселяти громадян із застарілих будинків, та будувати на їхніх місцях нові багатоповерхівки. Варто лише довести, що будинок небезпечний для життя. Здебільшого це стосується "хрущовок".
  Радість, підозра, відмова – майже у такій послідовності киянин Денис, разом зі своїми сусідами сприйняв пропозицію про переселення до нової квартири замість "хрущовки". Інвестор пообіцяв за кілька років збудувати елітний будинок поряд зі старою оселею. Ба більше - надати квартиру в півтора разу більшу за стару. Та всі ілюзії розвіялися вже під час першої зустрічі.

  Денис Габдрахімов, киянин: "Потому что застройщик не оказал должной гарантии. Прежде всего это квартирные аферы, которые не редки в нашем городе. И второе это мягко говоря условия в котором должны были построить дом. Они его хотели построить на горе, но на этой горе проходять опозневые процессы соотвественно это строительство было уже заведомо неудачным".

  Боятися є чого, кажуть експерти. Законопроєкт із непримітною назвою "Про реконструкцію застраліого житлового фонду" міститься на 20 сторінках і має чи не стільки ж прогалин. Хоча процедура переселення на перший погляд проста. Ви укладаєте з інвестором угоду, через кілька років переїжджаєте у новозбудовану оселю, а стару зносять. Та в законі не прописано, хто несе витрати на послуги нотаріуса і переселення та наскільки далеко від вашого старого помешкання має розташуватися нове. Немає навіть вказівок щодо поверху та кількості кімнат нової квартири. До того ж, якщо трохи більше половини мешканців будинку погодяться на переселення, незгодні переїдуть примусово.

  Ярослав Цуканов, екперт з нерухомості: "На сервере Верховной Рады вывешена цифра 60% достаточно для переселения".

  Це вже друга спроба депутатів розібратися з "хрущовками". Два роки тому аналогічний закон уже ухвалювали. Та тоді вимагався дозвіл на знесення будинку усіх його мешканців. Результат - за два роки жодного прецеденту. Саме це і стало причиною написання нового закону, кажуть експерти. Проте самі депутати це спростовують. Кажуть, цей пункт вилучать із закону ще до першого читання. Проте незмінною залишиться спроможність інвестора виселити мешканця з квартири за рішенням суду.

  Довести, що стара "хрущовка" небезпечна для життя, - не проблема, кажуть експерти. Тож і більшість судових рішень будуть на користь інвестора. Поліпшити долю громадян могла б місцева влада, виступаючи третьою стороною для гарантії прав мешканців під час переселення. Та наразі вона не поспішає брати на себе таку відповідальність. Що ж до інвесторів, то вони не зволікають. Лише у столиці вже діють 18 підприємств, які збирають підписи-згоди у мешканців "хрущовок" на переселення та очікують на ухвалення закону.

  Азад Сафаров, Орест Пона, Сергій Кондратьєв, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (9.20Мб)
  Попередній матеріал
  Пакистан готується до президентських виборів (РОЗШИРЕНО)
  Наступний матеріал
  Військові частини Запоріжжя можуть лишити без світла
  Теги:
  Loading...