Отруєння огірками: штам може передаватися від людини до людини

  Інфекція кишкової палички, жертвами якої стали 18 європейців та захворіли понад 2000, може передаватися від людини до людини. Це підтвердили у Всесвітній організації охорони здоров`я. І порадили посилити заходи особистої гігієни. Тим часом, науковці з усього світу намагаються встановити походження бактерії. Дослідники стверджують, що схожі випадки раніше фіксували в Південній Кореї та Центрально-Африканській республіці.

  Заборона Росії на ввезення овочів із Євросоюзу не відповідає нормам Світової організації торгівлі . Про це заявив представник ЄС у Москві Фернандо Валенсуела. За його словами, якщо Росія планує вступити до цієї організації, вона має уже зараз керуватися принципами організації. Москва із таким формулюванням - не погоджується. 

  Фернандо Валенсуела, предстаник Європейського союзу в РФ: "На нашу думку, ця заборона не виправдана. Адже вона не відповідає масштабам загрози. Немає жодних наукових доказів того, що овочі, які вживають усі країни ЄС, загрожують здоров`ю людей".

  Володимир Путін, прем`єр-міністр Росії: "Власти России не будут "травить людей" в угоду каким-то принципам. Я не знаю, какому духу это противоречит. Я проверю обоснованность [решения о запрете], но мы ждем информации от европейских партнеров".

  Штам європейської кишкової палички вже відомий науці - заявили американські вчені. Схожі випадки раніше фіксували в Південній Кореї та Центрально-Африканській республіці. Медики з Євросоюзу, зі свого боку зазначають - захворіли лише ті, хто перебував у Німеччині. Тож проблема має локальний характер.

  Гью Пеннінгтон, професор університету Абердіна: "Ця хвороба, за нашою інформацією, є винятково німецькою проблемою. Захворіли лише ті люди, які останнім часом вживали свіжі овочі на території Німеччини. У фахівців немає даних, що городина з інших країн має цей штам бактерії".

  Євросоюз зазнає чималих збитків через заборону ввезення овочів у Росію. Щорічний обсяг торгівлі городиною між сторонами становить близько чотирьох мільярдів євро. Компенсувати збитки від втрат сільського господарства вже вимагає Іспанія. Фермери заявляють, що через необґрунтовані звинувачення вони щотижня втрачають двісті мільйонів євро.

  Олена Кричковська, Олександр Войтко, 5 канал


  Попередній матеріал
  Міноборони витратить 56 млн грн на парад до Дня Незалежності
  Наступний матеріал
  Норвежці реставрують будинки у музеї "Шевченківський гай"
  Теги: