Норвежці реставрують будинки у музеї "Шевченківський гай"

  Реставратори з Норвегії допомагатимуть відновлювати історичні будинки в одному з найбільших в Україні музеїв просто неба. Першою у львівському музеї "Шевченківський гай" відреставрують хату кінця XIX століття, яку кілька десятків років тому привезли із бойківського села Мшанця. Архітектори кажуть, без реставрації за рік-другий від бойківської хати не залишилося б і стін.

  Ігор Цимбровський, головний архітектор музею: "При первинній заміні робили швидко, аби зробити, поставили будь-який матеріал. Ну як все в нас робилося".

  Головний архітектор музею Шевченківський гай запевняє - тепер для реставрації використовуватимуть лише якісну деревину. Наприкінці літа ця бойківська хата прийме перших відвідувачів. На її реставрацію потрібно понад 200 тисяч гривень, які пообіцяв виділити уряд Норвегії. Директор музею в Ліллехамері Гауте Якобсон зачарований українською дерев`яною архітектурою, але розчарований її надзвичайно поганим станом.

  Гауте Якобсом, директор скансену в Ліллехамері: "У нас також є проблеми з реставрацією дерев`яної архітектури, але в Україні, на мою думку, немає розуміння проблеми на державному рівні. Урядовці повинні зрозуміти наскільки важливо зберігати пам`ятки. Адже без належного фінансування їх дуже легко втратити назавжди".

  У Шевченківському Гаю не приховують: 70 відсотків усіх музейних об`єктів потребують реставрації, з них 12 будівель – негайної. Якщо з ремонтом затягувати,  цінні експонати можуть зникнути назавжди. Цього року в музеї планують відновити шість будівель, за кошти з міського бюджету - лише дві.

  Лілія Онищенко, начальник управління охорони історичного середовища ЛМР: "Якщо ми говоримо про реставрацію, процес реставрації є дуже дорогий, про закупівлю нових об`єктів, перенесення їх до музею. То це вимагає значних коштів і якщо є можливість отримати допомогу інших країн то ми радо цьому сприятимемо".

  Після реставрації бойківської хати за кошти Норвегії відновлять ще одну пам`ятку української дерев`яної архітектури. Чиїм коштом рятуватимуть інші - невідомо.

  Олександр Ваврищук, Євген Радіон, Львів, 5 канал


  Попередній матеріал
  Отруєння огірками: штам може передаватися від людини до людини
  Наступний матеріал
  Виверження вулкану поблизу столиці Мексики
  Теги:
  Loading...