Оприлюднено записи чорних скриньок літака, що розбився під Смоленськом

  Польське МВС таки оприлюднило стенограму записів чорних скриньок літака, що розбився під Смоленськом, із президентською делегацією на борту. Російська сторона напередодні передала ці записи польським дипломатам, і заявила, що оприлюднення розмов пілотів є протизаконним. Польща із цим не погодилася. Розшифровка стенограми свідчить - за лічені хвилини до трагедії у кабіні пілотів перебувало щонайменше дві сторонні особи. Одну з них - поки не вдалося встановити.

  Зайти на інтернет-сайт Міністерства внутрішніх справ Польщі - практично неможливо. Мережа - перевантажена охочими прочитати стенограму записів чорних скриньок президентського літака, що розбився 10-го квітня. Копії записів Росія передала польській стороні 31-го травня. Після консультацій у Раді безпеки польські урядовці вирішили оприлюднити стенограму для загального користування. Хоча Москва, де відбувається розслідування - була проти цього. 

  Стенограми прояснили деякі таємниці трагедії, водночас - з`явилося іще більше запитань без відповідей. Наприклад - чому літак продовжував знижуватися, хоча один із пілотів скомандував підніматися. Також невідомо - хто з офіційної польської делегації перебував у кабіні екіпажу незадовго до аварії, і чи справді ця невстановлена особа чинила тиск на пілотів. Як свідчать записи, за чверть години до падіння пілот попередив директора дипломатичного протоколу про сильний туман, і те, що, наймовірніше, посадити літак не вдасться. Дипломат відповів: "Ну, то маємо проблему". Неідентифікований голос сказав:"Він розізлиться". Чи мали на увазі президента Качинського, коли це казали - невідомо. Адже фрази до і після - нерозбірливі.

  Розшифровка свідчить: пілоти лайнера, що розбився під Смоленськом, не реагували на сигнали про небезпеку зіткнення із землею. Їх подавала система раннього попередження. Окрім того, пілоти літака - всупереч застереженням із землі - вирішили самостійно перевірити, чи можна посадити літак за даних погодних умов. 

  Президентський борт номер один розбався 10 квітня уранці під російським Смоленськом. Лех Качинський летів на поминальні урочистості, присвячені жертвам різанини у Катині. Під час другої світової війни російські НКВС розстріляли там кілька десятків тисяч польських офіцерів. Катастрофу літака із 96-ма пасажирами називають "другою Катиню" разом з президентською парою загинули десятки високопосадовців Польщі.

  Нонна Стефанова, 5 канал 

  Попередній матеріал
  Форд відкликає з експулатації більш як 200000 автомобілів "Фокус"
  Наступний матеріал
  Якої якості товари, якими граються українські діти (репортаж)
  Теги: