Опозиція Венесуели не визнає запровадженого президентом надзвичайного стану

Опозиція Венесуели заявила, що не визнає надзвичайного стану, запровадженого президентом країни Ніколасом Мадуро, та закликала людей виходити на демонстрацію

Надзвичайний режим запроваджений на 60 днів. Він передбачає надання надзвичайних повноважень уряду, можливість обходити законодавчі органи, втручатися в економічні питання та контролювати громадський порядок за допомогою армії. У парламенті, де правляча більшість – це опозиція, закликають ужити звичайних заходів, які передбачають закони.

"Ситуація, яка нині склалася, може бути вирішена за допомогою звичайних заходів, які має у своєму розпорядженні виконавча влада згідно Конституції. Надзвичайний стан, розширення повноважень нерезультативні. Ось над чим ми маємо зараз подумати", – заявив спікер парламенту Анрі Рамос.

Популізм влади у країні призвів до соціального бунту. Люди займають черги до супермаркетів ще з ночі, але все одно не можуть нічого купити. Продуктів у магазинах немає або ж ціни надто високі. Люди страйкують, погрожують масовими протестами.

"Ми не можемо знайти магазину, де б можна було купити рис, макарони, масло – щось, що можна дати поїсти дітям. Я втомилася від цієї ситуації. Як влада могла довести країну до такого стану? І нам ніхто нічого не пояснює і не каже – чому ми не можемо принести додому їжу", – говорять містяни.

Нагадаємо, нещодавно Мадуро впровадив 60-денний надзвичайний стан.

Попередній матеріал
Клімкін обговорив з генсеком Ради Європи питання захисту прав людини на окупованих територіях
Наступний матеріал
Трамп: Путіну не допоможуть компліменти на мою адресу

Президент Венесуели оголосив надзвичайний стан у країні

У Венесуелі вбили одного з лідерів опозиції

У Венесуелі опозиція зібрала майже 2 млн підписів проти президента

У Венесуелі робочий тиждень для бюджетників скоротили до 2 днів