Венесуела 5.ua

Президент Венесуели оголосив надзвичайний стан у країні

Держава проводитиме військові навчання і може націоналізувати заводи

Венесуела поринає у глибоку кризу. У країні впроваджено надзвичайний стан, націоналізація заводів і військові навчання. Ідея президента Ніколаса Мадуро - відбирати в бізнесу заводи, якщо ті не працюють, спричинила нову хвилю обурення. 

Нещодавно Мадуро впровадив 60-денний надзвичайний стан. Як пояснив президент, на такі дії він пішов через умови противників у Венесуелі та Сполучених Штатах скинути його.

Напередодні президент заявив, що відбиратиме заводи на користь держави. А наступного тижня вирішив влаштувати масштабні загальнаноціональні військові навчання, які мають на меті підготовку до протистояння можливим змовам.

"Я готовий передати державі фабрики, які зупинили деякі консервативні авторитетні персони. Прийшов час зробити це й радикалізувати революцію. Наступної суботи збройні сили та ополчення проведуть загальнонаціональні навчання, щоби ми підготувалися до будь-якого сценарію", - сказав президент Венесуели. 

Тим часом, життя пересічних венесуельців ускладнюється щодня. Із маленьких містечок повідомляють, що чимало людей голодують, подекуди - начебто почали відловлювати безхатніх тварин і голубів. У країні дефіцит продуктів, електроенергії, ліків. Періодично стаються погроми продуктових баз та супермаркетів.

Набирає обертів рух щодо референдуму за відставку Ніколаса Мадуро. За опитуваннями, таке рішення підтримують 70 відсотків венесуельців.

Нагадаємо, нещодавно у Венесуелі вбили одного з лідерів опозиції. 

Попередній матеріал
Обкладинку The Guardian прикрасило фото Джамали зі словами: "Ти чуєш, Путіне?"
Наступний матеріал
Армія окупантів зазнала чергових втрат на Донбасі - розвідка

У Венесуелі опозиція зібрала майже 2 млн підписів проти президента

У Венесуелі робочий тиждень для бюджетників скоротили до 2 днів

Венесуела може звільнити всіх політв’язнів

У Венесуелі cтуденти побилися з поліцією

Венесуела підвищить ціни на бензин на 6000%

5 канал - трансляція наживо