Гжегож Схетина

Опозиція у Польщі ініціює внесення змін до закону про заборону "бандерівської ідеології"

Йдеться про зміни в "найбільш критичних положеннях", кажуть тамтешні опозиціонери

Найбільша опозиційна партія у польському Сеймі – "Громадянська платформа" – зареєструє законопроект про зміни до закону про Інститут національної пам’яті. Про це заявив лідер партії Гжегож Схетина після зустрічі з послом США Полом Джонсом, повідомляє "НВ". 

"Ми ініціюватимемо зміни в найбільш критичних положеннях, які формують поганий образ польської історичної політики і всього того, що сталося у польському парламенті через цей закон, який затвердив президент", – підкреслив Схетина.

Він також додав, що зміни до закону про Інститут національної пам’яті "викликають здивування в найкращих і найважливіших союзників" Польщі, зокрема і Сполучених Штатів.

Так, за словами Схетина, американці пропонували і просили провести широкі консультації у зв'язку із наслідками, які може викликати цей закон.

Довідка: 22 січня польські депутати підтримали законопроект про заборону пропаганди "бандерівської ідеології". У ніч на 1 лютого закон про Інститут національної пам'яті ухвалив сенат Польщі. Президент Польщі Анджей Дуда вже підписав відповідний закон, що викликало розчарування Сполучених Штатів.

Натомість український Президент Петро Порошенко вже заявив, що вважає закон Польщі про заборону "бандеризма" неприйнятним

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Бог, честь і Батьківщина": Як пройшов марш націоналістів у Польщі – фоторепортаж

Марш націоналізму у Польщі
/
Марш націоналізму у Польщі
/
Марш націоналізму у Польщі
/
Марш націоналізму у Польщі
/
Марш націоналізму у Польщі
/
Марш націоналізму у Польщі
/
Марш націоналізму у Польщі
/

Попередній матеріал
Український інститут нацпам'яті відреагував на підписання польського закону про "бандеризм"
Наступний матеріал
ДТП у Харкові: суд продовжив арешт Зайцевій і Дронову